NogometŽUPANIJSKI KUP

PENALA U 1. KOLU K‘O U PRIČI Neretva ide u Opuzen, Konavljanin i ONK Metković dočekuju trećeligaše

29. veljače 2020. - 08:37
Jadran Luka Ploče dobio je Konavljanin u finalu Županijskog kupa 2019. godine foto: Tonći Plazibat / HANZA Media
Omladinac je vodio u Smokvici 2:1 i imao je kazneni udarac, ali ga nije iskoristio. Izgubio je na kraju s 3:2. Jadran je na 2:2 izjednačio iz kaznenoig udarca. Slaven je gubio kod kuće od Croatije s 1:0, imao igrača manje od 22. minute i kazneni udarac u 89. minuti, ali ga nije iskoristio. Ostalo je 1:0 za momčad iz Gabrila. U Metkoviću nije bilo pogodaka u ogledu ONK Metković - Gusar, te su se izvodili jedanaesterci. Domaćin je slavio sa 7:6. Odluka je pala u petoj dodatnoj seriji, ukupno je svaka momčad imala po deset udaraca. Neretvanac je imao tri kaznena udarca protiv Maestrala i sva tri je iskoristio, i to sva tri Zvonimir Vukoja. Maestral je jedini pogodak postigao iz kaznenog udarca. Faraon je izgubio kod kuće od Putnikovića s 2:1, a nije nije realizirao dva kaznena udarca u trenutku kad su gosti vodili s 2:0. Sokol je izgubio 5:1 od Konavljanina u Čilipima, a pri rezultatu 4:1 za domaće nije realizirao kazneni udarac. Žrnovo je izgubilo s 3:1 od BŠK Zmaj. Pogodak je postiglo iz kaznenog udarca u 74. minuti za 1:1.

Uglavnom, zanimljivo je bilo već u 1. kolu Županijskog kupa, te u unaprijed odigranoj utakmici 2. kola. U nedjelju, utorak i srijedu, 1., 3. i 4. ožujka, igraju se preostale utakmice 2. kola.

Podsjetnik, prošle sezone Županijsku kup je osvojio Jadran Luka Ploče, koji je u finalu dobio Konavljanin u Čilipima, te se plasirao u pretkolo Kupa Hrvatske.

Rezultati 1. kola: Jadran Smokvica – Omladinac 3:2 (Mladen Salečić u 28., Ivica Grbeša u 52. iz kaznenog udarca i u 64. minuti / Zdenko Barbić u 22. i Lovre Lešić u 36. minuti, Lešić u 48. minuti nije iskoristio kazneni udarac pri vodstvu Omladinca 2:1), SOŠK 1919. – Orebić 0:3 (bb), Rat – Grk 2:6 (Dario Totić u 32. i 33. minuti / Marijan Marčinko u 9., 48. i 55., Anđelo Knezović u 20., te Frano Vlahušić u 39. i 72. minuti), Faraon – Putniković 1:2 (Luka Koludrović u 87. minuti / Mario Vukotić u 22. i Toni Kličan u 49. minuti – domaćin nije iskoristio dva kaznena udarca, u 74. i 86. minuti), Slaven – Croatia 0:1 (Domagoj Ljubišić u 44. minuti, Antoni Milina, vratar Slavena, isključen u 22. minuti zbog igranja rukom van kaznenog prostora, u 89. minuti Slaven nije realizirao kazneni udarac), Konavljanin – Sokol 5:1 (Ermin Krvavac u 13., 38. i 40., Goran Šorgić u 75. i Pero Opušić u 88. minuti / Antonio Lipotić u 29. minuti, igrač Sokola Pavo Kuliš isključen u 78. minuti zbog nesportskog ponašanja, a u 83. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Robert Grbavac, igrač Konavljanina, u 84. minuti Sokol nije realizirao kazneni udarac), ONK Metković – Gusar 7:6 (bez pogodaka, te su odlučivali penali, pobjednik odlučen u desetoj seriji), Maestral – Neretvanac 1:9 (Denis Deak u 74. minuti iz kaznenog udarca / Zvonimir Vukoja u 2. iz kaznenog udarca, u 16. iz kaznenog udarca i u 44. minuti iz kaznenog udarca, Domagoj Marušić u 20. i 38., Marko Žulj u 36., Matrio Popić u 69., Ivan Prskalo u 77. i Bruno Jelavić u 87. minuti), Župa dubrovačka – Enkel 8:0 (Velimir Kajba u 24. i 43., Viktor Lekaj u 31., Nemanja Mijodanić u 37., Matej Perić u 59. i 71., Ivo Jovanović u 67. i Dario Penić u 88. minuti).

Rezultat utakmice 2. kola: BŠK Zmaj – Žrnovo 3:1 (Domagoj Zovko u 64., Frane Urlić u 83. i Duje Tadić u 86. minuti / Jerko Šeparović u 76. iz kaznenog udarca).

Raspored 2. kola, nedjelja, 1. ožujka, Smokvica: Jadran Smokvica – Hajduk 1932., Putnikovići: Putniković – Grk, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka, utorak, 3. ožujka, Čilipi: Konavljanin – GOŠK Dubrovnik 1919., Metković: ONK Metković – Jadran Luka Ploče, srijeda, 4. ožujka, Opuzen: Neretvanac – Neretva. Početak utakmica u 15 sati.
22. svibanj 2024 16:12