KošarkaPOLUFINALE DOIGRAVANJA ZA PRVAKA

Nije bilo dobro. Aktualne prvakinje opet moraju po pobjedu u dom osvajačica kupa

1. svibnja 2024. - 19:00

Ragusa je doživjela težak poraz kod kuće. Nova pobjeda protiv Plamen Požege donosila joj je finale domaćeg prvenstva. Ovako, nakon 59:80, serija se vraća u Požegu. Igra se treća utakmica, majstorica.

Opet je loše Ragusa otvorila utakmicu, pogotovo u obrani. Primila je 30 koševa. Ali, ovaj put nije uspjela, kao prije četiri dana kod Plamen Požege, preokrenuti. Naprotiv, gošće su u drugoj četvrtini sačuvale 11 koševa viška iz prve četvrtine, a kad su početkom nastavka serijom 10:0 povele 53:31, bilo je jasno kako će se igrati majstorica. U trećoj četvrtini osvajačice kupa su imale 28 koševa viška (62:34), u zadnjoj je bilo i 30 razlike (50:80).

Plamen Požega je u Gospinom polju imala petorku za pet (Ivezić 22 koša i 4 skoka, Miletić 19 koševa i 13 skokova, Kešeljević 18 koševa i 5 skokova, Vučković 13 koševa, te Podrug 6 koševa, 10 skokova i 4 asistencije).

Kod Raguse Hajdin 17 koševa i 4 skoka, Miloglav 13 koševa i 4 skoka, Fleischer 9 koševa i 11 skokova, Todorić 9 koševa, 7 skokova i 8 asistencija, Ella Majstorović 5 koševa, Tea Perić 4, te Strilić 2 koša.

26. svibanj 2024 19:43