US Open: Marin Čilić u pet setova do trećeg kola

4. rujna 2009. - 22:09

Marin Čilić (17.) izvukao se iz minusa od dva seta te je u drugom kolu US Opena pobijedio Amerikanca Jesseja Levinea (135.) sa 4:6, 2:6, 6:0, 6:3, . Ovom je teškom pobjedom hrvatski tenisač obranio treće kolo iz prošle godine te sada čeka novi izazov kako bi nadmašio lanjski rezultat.

Levine je prvi napravio break, no Čilić se vratio na 4:4 u prvom setu, ali samo da bi izgubio već svoj idući servis gem. Levine je potom na svom servisu došao do tri set lopte i nije imao nikakvih problema uzeti prvi set.

Kada je početkom drugog seta Amerikanac napravio break i za 2:1, priča je počela dobivati konture ozbilje senzacije, a Čilić, 16. nositelj, se našao u velikim problemima. Ni njegova igra, kao ni rezultat, nije izgledala sjajno. Još gore semafor je za Čilića svijetlio...

20. rujan 2024 15:20