TenisATP London

Sjajni Marin Čilić po deveti put u četvrtfinalu

15. lipnja 2022. - 22:06

Bivši dvostruki pobjednik londonskog ATP turnira, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić (ATP - 17.), po deveti put u karijeri probio se u četvrtfinale na travi Queen's Cluba svladavši u meču 2. kola Kazahstanca Aleksandera Bublika (ATP - 37.) sa 7-6 (6), 7-5 za 94 minute.

Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i treća Čilićeva pobjeda, nakon što je prethodne dvije ostvario na zemljanoj podlozi na rimskom Mastersu.

Oba tenisača su u prvom setu bili vrlo sigurni na početnom udarcu tako da nijedan gem nije otišao ni do izjednačenja pa je odluka pala u 'tie-breaku'. Bublik ga je sjajno otvorio i poveo sa 5-0, da bi kod 6-3 došao do tri set-lopte. No, uslijedio je veliki preokret. Čilić je prve dvije set-lopte anulirao na servisu, a treću je spasio kad je Bublik bio na...

03. srpanj 2024 20:30