Dodig ekspresno u 2. kolo US Opena

28. kolovoza 2012. - 01:58
Hrvatski tenisač Ivan Dodig ekspresno je izborio 2. kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena, koji se iduća dva tjedna igra na betonskim terenima Flushing Meadowsa.

Protivnik našem tenisaču u 1. kolu bio je Japanac Hiroki Moriya, koji se do glavnog turnira probio kroz kvalifikacije. Za svega sat i 41 minutu igre Dodig je slavio rezultatom 6-0, 6-1, 6-2.

Meč je zbog kiše bio prekinut u prvom gemu prvog seta i to u trenutku kada je Dodig spašavao svoj servis. Isti je po povratku dobio, te u manje od 20 minuta odjurio do 1-0 vodstva u setovima. U drugom setu slična priča, samo je ovoga puta Moriya uspio doći do gema. U trećem je osvojio "čak" dvostruko više gemova nego u drugom setu.

Konačna statistika otkriva da je Dodig spasio svih pet break-lopti koje je Japanac...
20. rujan 2024 15:34