Čilić u drugom kolu, Đoković nije dao šansu Ljubi

2. rujna 2009. - 01:14
Marin Čilić relativno lagano plasirao se u drugo kolo US Opena pobijedivši Amerikanca Ryana Sweetinga sa 7:6 (2), 6:4, 7:6 (4). Na dobrom je putu tako tenisač iz Međugorja da obrani lanjski rezultat iz New Yorka kada je stigao do trećeg kola.

Meč protiv Sweetinga trajao je dva sata i 25 minuta, a Čilić je uglavnom držao konce igre u svojim rukama. Ipak, dojam je kako je taj susret trebao dobiti i još laganije, no nekoliko je puta dopuštao Amerikancu da se vrati iz izgubljene situacije.

Bilo je tako i u trećem setu kada je Sweeting nadoknadio break zaostatka i izborio još jedan tie break. Ipak, s nekoliko dobrih udaraca s osnovne crte Čilić je bio bolji u odlučujućem gemu trećeg seta i nije dopustio da se susret prvog kola nepotrebno zakomplicira.