Australian Open: Ivo Karlović zastao na Federeru

20. siječnja 2012. - 09:37

Švicarski tenisač Roger Federer pobijedio je Ivu Karlovića 7-6(6),7-5, 6-3 za dva sata i sedamnaest minuta igre. Premda je završilo s 3-0 usetovima, čime je Federer došao do desete pobjede protiv Karlovića ujedanaest odigranih mečeva, vrlo je lako mogao biti potpuno drugačijirezultat ovog meča 3. kola.

Naime, Karlović je posebno dobru šansu imao u prvom setu. Nakon štose do tie-breaka došlo bez i jedne break-prilike za obojicu, Karlović jeu tie-breaku kod 6-5 servirao za prvi set.

Da je uzeo taj poen kao i većinu na servisu tko zna kojim bi smjeromkrenuo meč. No, od 6-5 za Karlovića je Švicarac nanizao tri poenazaredom i dobio tako prvi set.

Na startu druge dionice Karlović je odmah imao jednu od ukupno dvijebreak-lopte u meču, ali nije došao do Švicarčeva servisa....

20. rujan 2024 07:32