Australian Open: Hewitt stavio Đokovića na velike muke

23. siječnja 2012. - 17:36
Prvi tenisač svijeta Novak Đoković silno se namučio za pobjedu protiv Australca Lleytona Hewitta u meču osmine finala prvog Grand Slam turnira godine, Australian Opena u Melbourneu.

Pobijedio je Đoković, nakon nešto manje od tri sata igre, sa 6-1, 6-3, 4-6, 6-3. Bio je to prvi set koji je Đoković izgubio na ovogodišnjem turniru i nakon tri laka zalogaja srpski je igrač ovom prilikom morao itekako "patiti" na terenu. Prije Hewitta Đoković je izgubio samo dva gema protiv Paola Lorenzija i Nicolasa Mahuta, a šest protiv Santiaga Giralda. Ovom je prilikom izgubio set, trinaest gemova i mnogo, mnogo snage...

Prva dva seta je Đoković dobio 6-1, 6-3, ali takav rezultat možda nije prikladan igri na terenu. Mnogo je gemova igrano na izjednačenje, ali je Đoković gotovo svaki...
20. rujan 2024 07:36