Strani nogometpredali krunu

Šokirao ih Villareal: Real Madrid se prvim domaćim porazom u Primeri oprostio od utrke s Barcelonom za naslov prvaka

8. travnja 2023. - 23:49

Nogometaši madridskog Reala doživjeli su prvi domaći poraz u ovoj sezoni španjolskog prvenstva, a prva momčad koja je odnijela sva tri boda sa Santiaga Bernabeua je Villarreal koji je slavio sa 3-2 (1-1).

Domaći su poveli u 16. minuti, kad je nakon šuta Asensija lopta pogodila Paua Torresa, potpuno promijenila smjer i završila u mreži gostiju. U 39. minuti je Nigerijac Samuel Chukwueze postigao prvi od svoja dva pogotka nakon solo prodora i izjednačio na 1-1.

U 48. minuti Real je ponovno poveo pogotkom Viniciusa Juniora. No, borbena momčad Villarreala došla je do preokreta. U 70. minuti Jose Luis Morales je iz gužve u kaznenom prostoru svladao Thibauta Courtoisa za 2-2, a veliku pobjedu "žutoj podmornici" donio je prekrasnim pogotkom Chukwueze u 80. minuti.