Strani nogometoproštaj ‘elfa‘

Njemačka se pobjedom oprostila od Svjetskog prvenstva: u zadnjih dvadeset minuta su slomili otpor Kostarike, ali nedovoljno za prolaz dalje

1. prosinca 2022. - 22:22

U dvoboju zadnjeg kola E skupine SP-a Njemačka je u Khoru pobijedila Kostariku s 4-2, ali su obje momčadi ispale i idu kući.

Pogotke su za Nijemce dali Serge Gnabry (10),  Kai Havertz (73,85) i Niklas Fullkrug (89), a za Kostariku Yeltsin Tejeda (58) i Juan Pablo Vargas (71).

Iako su mnogi očekivali da će ova utakmica biti jednosmjerna ulica i laka pobjeda Elfa, ali su nakraju nazočili sjajnoj utakmici s puno preokreta, u kojoj su u 73. minuti Kostarikanci vodili s 2-1. Točno dvije minute tada u osmini finala su bili Japanci i Kostarikanci, a vani su bili Španjolska i Njemačka što bi zasigurno bila najveća senzacija u povijesti svjetskih prvenstava.

Nakraju su Nijemci dali tri gola i pobijedili, ali im to nije bilo dovoljno za prolaz. Njemačka drugo Svjetsko prvenstvo zaredom n...

15. travanj 2024 05:40