Strani nogometeuropa liga

Iznenađenje u Kazahstanu: Astana i bez Marina Tomasova preokrenula rezultat i srušila Manchester United

28. studenog 2019. - 20:13

Nogometaši Astane upisali su prvu pobjedu u skupini L Europske lige pobijedivši Manchester United sa 2-1, a tri boda osvojili su i Krasnodar, te Getafe. Astana je i prije ovog susreta bila bez izgleda za plasman u drugi krug natjecanja, dok je ManU osiguralo prolaz, ali ne i prvo mjesto u skupini.

"Crveni vragovi" su u Kazahstan doputovali bez glavnih igrača, no i s drugom sastavom momčad Ole Gunnar Solskjaera je povela već u 10 . minuti golom Jessea Lingarda. Manchester je u 54. minuti mogao sve riješiti, no Tahith Chong je promašio nemoguće, sa pet metara je prebacio prazna vrata.

Kazna je stigla minutu kasnije kada je Dimitri Shomko izjednačio lijepim udarcem, a u 62. minuti domaćin je preokrenuo rezultat autogolom Bernarda. Antonio Rukavina je ubacio s desene strane, a...

18. lipanj 2024 13:12