Ostalojuniorsko prvenstvo

Splićanin Jere Hribar osvojio svjetsko srebro iza čudesnog Rumunja Popovicija, Jana Pavalić za dvije stotinke ostala bez medalje

Piše Robert Šola/SN
5. rujna 2022. - 09:21

Jere Hribar je isplivao rezultat 49.13. Pobijedio je čudesni Rumunj - koji je već najbrži plivač svijeta u seniorskoj konkurenciji - David Popovici s fantastičnih 47.13. Rumunj ima tek 17 godina.

Treći je bio Cipranin Nikolas Antoniu (49.91). Jeri je ovo druga medalja na ovom prvenstvu, osvojio je i broncu na 50 slobodno.

Jana Pavalić nakon zlatne medalje na 50 leptir nije uspjela stati na postolje na 50 slobodno. Mlada hrvatska plivačica u cilj je stigla četvrta (25.62), a brončana medalja pobjegla joj je za samo dvije stotinke.

Pobijedila je Rumunjka Bianca-Andrea Costea (25.35), srebro i bronca otišli su u Italiju. Druga je bila Sara Curtis (25.53), a treća Matilde Biagiotti (25.60).

29. svibanj 2024 23:18