Ostalosvjetski kup

Meri Mataja i Jana Pavalić isplivale hrvatske rekorde: Ovo natjecanje svakako je nagovještaj da hrvatsko plivanje ima potencijala

11. listopada 2021. - 18:57

Hrvatska plivačka reprezentacija nastupila je u Budimpešti na jednom od serije Svjetskih kupova u 25-metarskim bazenima izborivši dva finalna nastupa, dva apsolutna rekorda Hrvatske i jedan mlađeseniorski rekord Hrvatske.

Hrvatska plivačica Meri Mataja osvojila je peto mjesto u finalu discipline 50 metara prsno s novim hrvatskim rekordom 31.13.

Mataja je u kvalifikacijama isplivala rezultat 31.50, a u finalu je bila 37 stotinki brža, ali to nije bilo dovoljno za broncu koju je osvojila, četiri stotinke brža, Amerikanka Emma Weber.

Novi hrvatski rekord postavila je i Jana Pavalić u disciplini 50 m leptir s vremenom 26.34 zauzevši deveto mjesto.

Za finale discipline 200 m prsno izborila se Ana Blažević koje je u kvalifikacijama isplivala rezultat 2:24.51 i tako...

06. srpanj 2024 06:03