OstaloTrophy divizija

Hrvatski ragbijaši nakon drame produžetka peti u Budimpešti: ‘Kad maknete na stranu veliku trojku Irsku, Englesku i Wales, mi smo tu, na samom vrhu‘

19. lipnja 2022. - 22:22

Nakon desetog mjesta na turniru u Zagrebu, pomlađena hrvatska ragbijaška reprezentacija osvojila je sjajno peto mjesto na drugom turniru  Europskog prvenstva ragbija 7, Trophy divizije u Budimpešti.

Hrvatski ragbijaši su u skupini pobijedili Mađarsku (29-17), a izgubili od Walesa (5-50) i Danske (14-19), da bi u četvrtfinalu izgubili od kasnijeg prvaka Irske 0-57. No, u razigravanju od petog do osmog mjesta ostvarili su dvije pobjede.

Prvo ponovno protiv domaćina Mađara, ovaj put 24-19 polaganjem kapetana Nikole Pavlovića u produžetku dramatične utakmice. A zatim su u bori za peto mjesto svladali Švedsku sa 26-21.

- Jako sam sretan, kad nakon desetog mjesta u Zagrebu ovoliko napredujemo u tjedan dana, to je sjajno. Kad maknete na stranu veliku trojku Irsku, Englesku i Wal...

02. lipanj 2024 06:54