KošarkaADMIRALBET ABA LIGA

Zadrani odigrali dobro u početku, ali to nije bilo dovoljno u Podgorici

Piše Ivica GJERGJA
9. listopada 2023. - 20:08

I u samoj najavi utakmice Zadrani su kazali da je SC Derby mlada potentna momčad koja pored toga što dobro trči, precizna je i dobro pogađa.

Bez obzira na sve Zadrani su otišli u Podgoricu s nadam u dobro. I sam početak susreta je to nagovijestio, otišao na stranu Zadra koji je u trećoj minuti vodilo 11:3, da bi „Studenti“ izvukli nekoliko lopti i pred sam kraj četvrtine došli na koš razlike. Zadrani su četvrtinu dobili, a kod domaćina Vučeljić, Drobnjak i Kapusta su nosili igru dok su bolji od ostali kod Zadra bili Lakić tri trice, te Božić i Mazalin.

Druga četvrtina je pripala domaćinu čvrsta i borbena „tekma“ na jednoj strani D. Drežnjak, Lakić i Ramljak vode igru Zadra, zabijaju, da bi uzvraćali i „tjerali“ koš za koš M. Drežnjak, Kamenjaš i Bogovac te riješili četvrtinu u svoju korist. Treba reći da se u igri „budi“ Božić koji u posljednjoj sekundi zabija za 41:39 (njegov 12 poen) za odlazak „na veliki odmor“.

I obično to tako biva kada i najbolje prilike ne realiziraš – postigneš koš pa skoro tri minuta (od 25 do 28 minute) Zadrani, „trpe“ Kapustu koji vezanim dvicama, a pridružuje mu se Vučeljić i dovode svoje na visokih 11 razlike 67:56.

U završnicu studeni dižu intenzitet igre obranu dižu na višu razinu, trener Jusup koristi minutu odmora, nema uspjeha od uputa, domaćin zaključuje susret visokih 13 razlike.

Kod studenata najbolji je bio Kamenjaš sa 14, a kod Zadra Božić sa 26 postignutih koševa.

STUDENTSKI CENTAR DERBY – ZADAR 88:75

STUDENTSKI CENTAR DERBY – ZADAR 88:75(17:18, 24:21, 26:17, 21:19).