Košarkakvalifikacije za sp

Hrvatska slavila nakon velike drame u Norrköpingu: vratili se iz zaostatka od 15 poena i došli do pobjede poslije dva produžetka

Piše Ivan Renić
28. veljače 2022. - 21:36

Kakva drama u Norrköpingu! Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je prvu pobjedu u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2023. godine. Nakon poraza u Zagrebu, svladali su Švedsku u gostima poslije dva produžetka rezultatom 105: 98 (14:21, 12:20, 24:18, 29:20, 9:9, 17:10).

Bio je to susret s dva oprečna poluvremena naših. Šveđani su se nametnuli na početku brzom i agresivnom igrom. Otvorili su serijom 7-0. U prvoj četvrtini Hrvatska je zabila samo 14 koševa, a drugoj još i manje – 12. Na odmor su izabranici Damira Mulaomerovića otišli sa samo 26 (!) poena i zaostatkom od 15 (41:26).

Međutim, u nastavku je krenuo veliki preokret naših. Filipović je igrao partiju života. Tri minute do kraja, stigli smo do prvog vodstva. Šveđani su „nestali” s parketa. Krušlin...

26. travanj 2024 07:40