Domaći nogometBUNDESLIGA

Mandžukić ponovno strijelac za Bayern

15. rujna 2012. - 19:53
Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić bio je strijelac za Bayern iz Muenchena koji je u 3. kolu njemačkog prvenstva kao domaćin svladao Mainz sa 3-1 (2-0) i tako zadržao stopostotni učinak u Bundesligi.

Mandžukić je doveo Bayern u vodstvo od 1-0 već u 2. minuti dvoboja. To je bio njegov treći prvenstveni pogodak u sezoni, upisao se u strijelce u sva tri dosadašnja dvoboja, a igrao je do 89. minute. Pogotke za Bayern postigli su još Schweinsteiger (13) i Kroos (90+2), dok je uspješan za Mainz bio Szalai (59-11m).

Ivan Perišić je u sigurnoj 3-0 (2-0) domaćoj pobjedi Borussije iz Dortmunda protiv Bayera iz Leverkusena sudjelovao od 69. minute. Golove za "žuto-crne" postigli su Hummels (29), Blaszczykowski (39) i Lewandowski (78).