Domaći nogometeuropa liga

Dinamo osnažio izglede za drugi krug: propuste obrane Wolfsbergera Modri uspjeli naplatiti u zadnjih pola sata

26. studenog 2020. - 21:06
Gert Eggenberger/AFP

Ako je netko zaspao na početku ove utakmice i slučajno se probudio u 40. minuti, apsolutno ništa nije propustio. Kao da su Wolfsberger i Dinamo imali prešutni dogovor o nenapadanju. Ambicije obje momčadi nisu se udaljavale od rezultata 0:0.

Ranjivost i evidentne limite domaće momčadi ''otkrio'' je Scherzer u 42. minuti. Ničim izazvan lijevi bek domaće momčadi gurnuo je loptu u noge Petkoviću – na peterac!? Ovakva ''asistencija'' i Dinamovog je napadača zatekla nespremnog. Reagirao je nonšalantno i šutirao petom (!?), pa je domaći vratar zaustavio šut. Još zbunjenu i greškama sklonu austrijsku obranu mogao je deklasirati Ademi u završnici prvog dijela, ali prvi je njegov pokušaj (s pet metara) domaći vratar obranio, a potom je kapetan Dinama iz obećavajuće situacije prebacio vrata austrijske momčadi.

Propuste obrane Wolfsbergera nogometaši Dinama uspjeli su naplatiti tek u nastavku susreta: prvo je Majer u 60. minuti ''probio'' domaćeg vratara; vodstvo hrvatske momčadi u 75. minuti ''podebljao'' je Petković da bi u sudačkoj nadoknadi pobjedu potvrdio Ivanušec.

S tri osvojena boda Dinamo je učvrstio prvo mjesto u K skupini Europske lige i još osnažio izglede za plasman u drugi krug spomenutog natjecanja (dvije najbolje momčadi u skupini idu dalje).

Semafor

Wolfsberger – Dinamo 0:3

Klagenfurt – Wörthersee stadion. Bez gledatelja. Utakmica 4. kola K skupine Europske lige: Wolfsberger – Dinamo 0:3 (0:0). Sudac: Serhij Bojko (Ukrajina) – 7.

Strijelci: 0:1 Majer (60), 0:2 Petković (76), 0:3 Ivanušec (90+1)

Žuti kartoni: Leitgeb, Scherzer, Novak (Wolfsberger)

Najbolji igrač: Arijan Ademi (Dinamo)

Wolfsberger (4-1-3-2): Kuttin (6) – Novak (5,5), Baumgartner (6) (od 46. Rnić 5,5), Lochoshvili (5,5), Scherzer (5) (od 82. Giorbelidze -) – Leitgeb (6) – Stratznig (5) (od 72. Sprangler -), Liendl (5,5), Wernitznig (5,5) (od 66. Joveljić 5,5) – Vizinger (5,5) (od 82. Schmerböck -), Peretz (5,5).

Dinamo (4-1-4-1): Livaković (7) – Moharrami (7), Theophile (5,5), Lauritsen (6), Gvardiol (6,5) – Jakić (6,5) (od 84. Tolić -) – Kastrati (6), Majer (7) (od 74. Franjić 6,5), Ademi (7,5) (od 90. Burton -), Oršić (6,5) (od 73. Ivanušec 6,5) – Petković (6).