VaterpoloTUGA JUGA

Nevrijeme, gasila su se svjetla u Gružu, ali samo je domaćinu pao mrak na oči, te je po svemu sudeći prekinut veliki niz

13. rujna 2024. - 20:06

2. KOLO

Jug Adriatic osiguranje – Jadran M:tel (HN) 12:14

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Suci: Sebastien Dervieux (Francuska) i Tamas Kovacs (Mađarska). Delegat: Matjaž Rakovec (Slovenija).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (8 obrana), Prkoča, Djerković, Zvono, Joković (2), Pavlić (2), Mozara (1), Cabanas (1), Kržić (1), Burić (3), Herceg, Žuvela (2), Jurišić. Trener: Vjeko Kobešćak.

JADRAN M:TEL (HERCEG NOVI): Đurović (6 obrana), Kholod (4), Vučurović (1), Obradović, Vujović, D. Radović (1), Lazić (1), Vujčić, Ivović (1), Sladović (1), Milojević (2), V. Radović (3), I. Radović. Trener: Vlado Gojković.

Igrač više: Jug AO 8/20, Jadran MT (HN) 6/13

Peterci: Jug AO 1/1

Četvrtine: 5:3, 1:5, 3:4, 3:2

TURNIR U GRUŽU

ODIGRANO Četvrtak, 12. rujna, 1. kolo: Jug Adriatic osiguranje - Dinamo Bukurešt 15:8, Jadran M:tel (HN) - Banja Luka 35:3, petak, 13. rujna, 2. kolo: Jug Adriatic osiguranje - Jadran M:tel (HN) 12:14

Poredak: 1. Jadran M:tel Herceg Novi 6 bodova/2 utakmice (49:14), 2. Jug Adriatic osiguranje 3 boda/2 utakmice (27:22), 3. Dinamo Bukurešt bez boda/1 utakmica (8:15), 4. Banja Luka bez boda/1 utakmica (3:35), još nije igrala CN Barcelona.

JOŠ SE IMA IGRATI Petak, 13. rujna, 2. kolo, 20.30 sati: CN Barcelona - Dinamo Bukurešt, subota, 14. rujna, 3. kolo, 10.30 sati: CN Barcelona -  Banja Luka, 12.30 sati: Jadran M:tel (HN) – Dinamo Bukurešt, 4. kolo, 18.30 sati: Jug Adriatic osiguranje – CN Barcelona, 20.30 sati: Banja Luka - Dinamo Bukurešt, nedjelja, 15. rujna, 5. kolo, 10.30 sati: Jadran M:tel (HN) – CN Barcelona, 12.30 sati: Jug Adriatic osiguranje – Banja Luka.

Televizija Arenasport izravno prenosi turnir iz Gruža.

Prolom oblaka u gradu, otvorilo se nebo, ‘lupalo’ je po krovu Gruža, pa se još dogodio kratki nestanak struje, sve to nepunih pola sata prije početka utakmice. Zbog ovog zadnjeg je glavni semafor odbio poslušnost, dugo, dugo je bio izbačen iz igre. Pomoćni semafori, na kojima je glavno vrijeme, te vrijeme napada, su radili. Hoće li u funkciju, kad je u pitanju kretanje rezultata, mali, dobri stari semafor? Neće jer je točno 15 minuta do početka utakmice glavni semafor oživio.

Ali, opet je bljesnulo, pa se opet čekalo da se ponovno upale svi reflektori. Zbog toga je kasnio početak utakmice, za mnoge odluke tko će u Ligu prvaka, Jug Adriatic osiguranje ili Jadran M:tel Herceg Novi, u kojoj je Danilo Radović pogodio za 1:0 crnogorskog doprvaka, koji nakon toga nije nalazio rješenje protiv jugovog napada. Marko Žuvela iz peterca, te Rino Burić iz vanka potpisuju prvo vodstvo Jug Adriatic osiguranja.

Nakon što je Burić pogriješio s dodavanjem, Matija Sladović je u kontri izjednačio na 2:2, ali Sergi Cabanas, pa Toni Mozara, i eto Juga na plus dva (4:2). Aleksandar Ivović, kapetan Jadrana M:tel, navukao je zatim Jugaše na sebe, te je Vuk Milojević prepolovio zaostatak. Prvu četvrtinu zaključio je Žuvela realiziravši igrača više (5:3).

Vuk Milojević (Jadran M:tel Herceg Novi) i Marko Žuvela (Jug Adriatic osiguranje)

Tonči Vlašić/

U drugoj četvrtini Burić je pogodio za 6:4, te je treći put Jug imao dva pogotka prednosti. Činilo se, treba jedna velika obrana jugovog kapetana, Tonija Popadića, te još jedan pogodak, te će polako ‘nestati’ Jadran M:tel, ali nestao je Jug Adriatic osiguranje. Imao je u napadu grešaka kao u priči, a to je ekipa iz Herceg Novog kažnjavala, bolja u kolektivnoj kontri, te je serijom 5:0 stigla do vodstva 9:6.

Maro Joković je četiri minute i 38 sekundi do kraja treće prekinuo crni niz Juga u napadu. Sastav trenera Vjeka Kobešćaka je realizirao prva tri igrača više na utakmici i peterac, a zatim idućih sedam brojčanih prednosti nije. Vrlo brzo nakon sedmog pogotka Jugaša, u Gružu zatišje jer se četiri minute i 20 sekundi do kraja treće opet većina reflektora ugasila, te nije bilo druge, nego čekat kad će se opet upalit.

Sergi Cabanas (Jug Adriatic osiguranje)

Prve sekunde nastavka nisu bile dobre za domaćina, Vasilije Radović je pogodio za 7:10, a do kraja 12 minuta i 9 sekundi. Srećom, odmah su odgovorili Jugaši, izborili igrača više, kojeg je realizirao Vlaho Pavlić. Kobešćak je tad mijenjao vratara, Ivan Jurišić je stao među vratnice. Jug se obranio s igračem manje, ali nije uspio u napadu doći do novog pogotka. Vasilije Radović je opet strijelac za Jadran M:tel (8:11, a do kraja treće 2 minute i 15 sekundi).

Pogađa zatim Joković, ali opet i Vasilije Radović, koji opet kažnjava sve greške Jugaša. Domaćin je pokušao zonom, ali nije išlo. Nije ga išlo ni u napadu, četvrta obrana Darka Đurovića, vratara Jadrana M:tel. Sreća, u zadnjim sekundama treće četvrtine nije uspio pogoditi za plus četiri kapetan gostiju Ivović.

Jug Adriatic osiguranje - Jadran M:tel Herceg Novi

Osma minuta nade za Juga. Minus tri (9:12). Popadić se vratio na vrata. Pavlić je prvi pogodio u toj zadnjoj četvrtini (10:12), tad francuski sudac isključuje Žuvelu (o odluci Sebastiena Dervieuxa bi se dalo raspravljati), a to koristi Jadran (treći pogodak Kholoda, 10:13). Potom je za 11:13 strijelac Filip Kržić na asistenciju Pavlića, kad je domaćin imao napad s dva igrača više. Jug ne koristi dva napada za doći na pogodak zaostatka, u trećem je izborio igrača više, te je Kobešćak pozvao minutu dogovora (tri minute i 43 sekunde do kraja). Pavlić sad nije uspio. Jadran M:tel je tri minute do kraja zaradio igrača više, pogodio je (opet) Kholod (11:14), a kako je do kraja ostalo dvije minute i 48 sekundi, ugasila se nada Jug Adriatic osiguranja kako će i ove sezone vidjeti najelitnije natjecanje, Ligu prvaka...

Naravno, nije još završen turnir, ali teško je za očekivati kako će crnogorski doprvak izgubiti od CN Barcelone i Dinama, te kako će Jug nastaviti svoj niz igranja u najelitnijem natjecanju, a koji traje od sezone 2003./04.

Ukoliko se čudo ne dogodi, Jugaše krajem mjeseca čekaju kvalifikacije za mjesto u Eurocupu, kojeg su osvojili prošle sezone.