TenisDUBROVKINJA U SRBIJI

Vodila je u trećem 4:3 i servirala, nakon gotovo tri sata igre Lucija je i dalje na 35 pobjeda

25. rujna 2024. - 18:49

Poraz Lucije Ćirić Bagarić. Opet na startu turnira, i opet nakon velike borbe. Opet je od nje uspješnija bila iskusna, 33-godišnja Slovenka Dalila Jakupovič, nekadašnja TOP 100 igračica.

I dok je prvi ogled ove godine uvjerljivo otišao na stranu Jakupovič, 1:6 i 3:6 nakon 70 minuta igre, bilo je to u francuskom Contrexevilleu 9. srpnja, ovaj u Kuršumlijskoj Banji, u Srbiji, trajao je gotovo tri sata, točno 173 minute. Igrala su se tri seta. Lucija je prvi set izgubila u tie breaku s 3:7, drugi set dobila sa 7:5, a u trećem, odlučujućem vodila s 4:3 te servirala. Nije uspjela osvojiti više niti jedan gem...

Lucija je ove godine odigrala pedeset i jedan meč, te ostvarila 35 pobjeda, osvojila početkom godine četiri ITF-ove 35-ice, a  to je ‘gurnulo‘ u TOP 200 najboljih, te je igrala kvalifikacije zadnja tri Grand Slam turnira sezone, bila uspješna u Roland Garrosu i tako imala debi u glavnom turniru na jednoj od četiri najveća pozornice svijeta.

Sad je ne ide. Zadnju pobjedu je ostvarila 20. kolovoza u kvalifikacijama US Opena. Istina, ovo je tek treći turnir nakon potvratka iz Amerike gdje je upisala 35. pobjedu, a drugi put je na zadnja tri turnira zaustavljena u tri seta.

25. rujan 2024 18:49