TenisDUBROVAČKI VJESNIK U PARIZU

Slikovnica s centralnog terena: Marin Čilić u čijem je timu Dubrovčanin Stijepo Jarak zaključio karijeru Gillsa Simona u Roland Garrosu

28. svibnja 2022. - 22:29

Marin Čilić je izborio 4. kolo Roland Garrosa, te se vratio u TOP 20. Na centralnom terenu, stadionu Philippe-Chatrier, nadigrao je Francuza Gillesa Simona, koji je uspio dva puta odgoditi svoj oproštaj od Roland Garrosa, ali protiv Marina nije imao izgleda.

Nakon školskog sata, 45 minuta igre, imao je naš prvi reket set i 2:0 vodstvo u drugom s tim što je prvi set dobio sa 6:0. Na kraju samo sedam pobjedničkih poteza u tri seta naspram 42 Čilića. Dileme nije bilo. Živnuli su francuski navijači, njih više od 15.000, kad je Simon od 1:5 stigao do 3:5 u drugom setu, ali vrlo brzo je sve bilo po starom. Drugi set 6:3 za Čilića, a treći 6:2.

Čilić nije pretjerano slavio. Odložio je reket nakon meča. Pričekao Simona, zagrlio suparnika, koji ga je u osam mečeva dobio šest puta. Nakon meča, što je privilegija pobjednika, Marin je pisao po ekranu. Poželio je sve najbolje Simonu, koji je u karijeri osvojio 14 turnira, te bio pobjednik DAVIS Cupa.

Ovacije je u svom oproštaju od Roland Garrosa doživio 37-godišnji Simon, ali i Čilić, kojeg u 4. kolu čeka drugi nositelj Danil Medvedev.

Čilić je šesti put među 16 najboljih na pariškoj zemlji na kojoj su mu dva četvrtfinala, 2017. i 2018., najveća dostignuća.

U njegovom timu je i Dubrovčanin, fizioterapeut Stijepo Jarak.

Marin Čilić slavio u 3. kolu Roland Garrosa protiv Francuza Gillesa Simona

Tonči Vlašić

Tonči Vlašić/

Stijepo Jarak, fizoterapeut Marina Čilića

Francuz Gilles Simon u svom posljednjem meču

Gotovo je - Marin Čilić ide u 4. kolo

Nakon poraza od Marina Čilića, Roland Garros je upriličio oproštaj za Francuza Gillesa Simona

27. travanj 2024 01:59