OstaloMALI NOGOMET |

TA DIVNA SPLITSKA NOĆ Slikovnica pobjede: Square napadačkim rekordom ligaškog dijela dohvatio domaćinstvo u četvrtfinalu!

4. srpnja 2020. - 13:45
Haron Džanković je potpisao deveti pogodak Squarea protiv AFC Universitasa, pogodio je u 36. minuti utakmice za vodstvo 9:6, te ispisao povijest ne samo 'crveno plavih', već ligaškog dijela sezone 2019./20. Naime, niti jedna momčad nije do tad uspjela u jednoj utakmici postići devet i više pogodaka za 40 minuta igre u ukupno 90 ligaških utakmica odigranih od početka listopada 2019. godine.

Squareu je do gostovanja kod AFC Universitasa osmica u mreži Alumnusa u 7. kolu bila najbolji napadački učinak u jednoj utakmici sezone, a taj učinak – osam pogodaka – imalo je još nekoliko momčadi (Square je doživio i obrnuto, u Šibeniku je poražen od Crnice s 8:3). Dakle, dijelio je Square do jučer rekord, a sad je on samo njegov, i kako je završen ligaški dio, ne može mu ga nitko oteti.

Naravno, devet pogodaka Squarea kod AFC Universitasa je i ovosezonski ligaški rekord jedne momčadi u gostima, koji su 'crveno plavi' nadmašili ne za jedan, već za dva pogotka. Uoči zadnjeg kola taj rekord je bio u vlasništvu aktualnog prvaka, Novo vrijeme Apfel, koji je u 3. kolu sa 7:4 slavilo u Vrgorcu.

Još jedan ovosezonski ligaški rekord je 'skinut' u utakmici AFC Universitas – Square. Onaj po broju pogodaka. Ukupno je na splitskim Gripama viđeno u 40 minuta nadmetanja 16 pogodaka (AFC Universitas – Square 7:9). AFC Universitas će također pamtiti ogled sa Squareom - izgubio je kod kuće, a sedam puta je tresao mrežu gosta!

Naravno, nisu to rekordi Prve hrvatske malonogometne lige, koja je prvo izdanje imala prije 28 godina. To je sigurno. Na prvu nam pada na pamet početak sezone 2016./17. kad je Square u Gospinom polju dvanaest puta parao mrežu Solina (12:1), kao i gostujućih 14 pogodaka Nacionala iste sezone, kad je sa čistih 14:0 slavio kod Albona Potpićana '98.

Square će ogled kod AFC Universitasa u posljednjem, 18. kolu ligaškog dijela sezione 2019./20. pamtiti i po činjenici kako je nakon vodstva 2:0 primio pet pogodaka u nizu, ali i kako je nakon 3:6 uspio uzvratiti domaćinu još jače. Nanizao je šest pogodaka za vodstvo 9:6, te tako stigao do pobjede s kojom je, zahvaljujući porazu Crnice u Vrgorcu, ipak na kraju dohvatio četvrto mjesto, posljednju poziciju koja donosi domaći teren u četvrtfinalu doigravanja za prvaka Hrvatske, i to će mu gost u bitci za polufinale biti baš Crnica.

DOIGRAVANJE ZA PRVAKA HRVATSKE
Četvrtfinale, igra se jedna utakmica na terenu bolje plasiranog u ligaškom dijelu sezone
: Novo vrijeme Apfel (1) - Alumnus (8), Olmissum (2) - Vrgorac (7), Futsal Dinamo (3) - Uspinjača Gimka (6), te Square (4) - Crnica (5). U polufinalu i finalu se također igra jedna utakmica, i to na terenu bolje plasiranog u ligaškom dijelu sezone.

SLIKOVNICA UTAKMICE REKORDA: AFC UNIVERSITAS - SQUARE 7:9

Prva HMNL, 18. kolo, Split: AFC Universitas - Square 7:9 foto: Tonči Vlašić

Utakmica AFC Universitas - Square počela je minutum šutnje u spomen na Sinišu Bačića, tajnika Squarea i tehnika hrvatske malonogometne reprezentacije foto: Tonči Vlašić