DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 800. Suci: NIkola Jelić (Varaždin) i Vedran Babić (Split), delegat: Mario Matić (Čilipi).

Strijelci: 0:1 Jesus (22), 0:2 Moravac (39)

SQUARE: Primić, Noković, Duvančić, Hrkać, Đuraš - Jurišić, Prce, Daničić Kačić, Vezilić, Lintula, Cvjetković, Čagalj, Ševčik. Trener: Marin Jukić.

STANOINVEST PULA: Cindrić, Pacheco, Mataja, Echavarria, Vukmir - Šteko, Ilinčić,m Dan. Moravac, Hrgota, Marković, Siljan, Galešić, Bilić, Franco. Trener: Alvaro Martinez Castillo.

Ostali rezultati: Torcida - Futsal Dinamo 4:1, Vrgorac - Novo Vrijeme 3:4, Osijek - Crnica 5:5, 21. siječnja: Uspinjača - Olmissum.

Poredak: 1. Stanoinvest Pula 26 bodova, 2. Square 23 boda, 3. Novo Vrijeme 20 bodova, 4. Futsal Dinamo 20 bodova, 5. Olmissum (utakmica manje) 18 bodova, 6. Torcida 16 bodova, 7. Osijek 10 bodova, 8. Vrgorac 8 bodova, 9. Crnica 8 bodova, 10. Uspinjača (utakmica manje) 5 bodova.

Priželjkivao je Square pobjedu, skok na prvo mjesto, tri boda viška u odnosu na Pulu i 2:0 u međusobnim ogledima, ali doživio je poraz, te je pulska momčad, a ne on, usamljena na vrhu s tri boda viška...

Prvo poluvrijeme bilo je bez pogodaka. Gosti bolji. Pokazali su više i u nastavku iako je Square imao također prilika. Malo prije nego se ušlo u zadnje tri minute ‘crveno plavi‘ su zaigrali na sve ili ništa, jurili izjednačenje: Mirko Hrkač pored stative, pokušaj Hrvoja Cvjetkovića... I onda odluka: Daniel Moravac je pogodio preko cijelog terena nebranjeni gol domaćina za konačnih 2:0.

Stanoinvest Pula je povela nakon 65 sekundi igre u nastavku. Kako je Jesusu sjela lopta i odsjela u mreži.

Square je bio bez ozlijeđenih Marka Kuraje, Matea Kljunka, Mateja Perovića, zbog kartona nije bilo ni Brazilca Guilherme Dos Santos...

Square - Stanoinvest Futsal Pula

Tonči Vlašić/

I PROTIV PRVAKA NA TV-U

Square je opet u akciji već u srijedu, 24. siječnja. Gost je u Zagrebu prvaka, Futsal Dinama. I ta utakmica, kao i ova protiv Stanoinvest Futsal Pule, izravno se prenosi na MAX Sport 1.

Potom, u nedjelju, 28. siječnja, dočekuje splitsku Torcidu. Nakon toga slijedi pauza 15 dana, a zatim je dva puta za redom gost - Olmissum i Osijek. Nakon što dočeka kod kuće Vrgorac, kraj veljače, čeka ga početkom ožujka završni turnir Kupa Hrvatske. Četvrtfinala su 1. ožujka, dok je finale 4. ožujka.

Poslije kupa su zadnja dva kola ligaškog dijela. Square je gost Uspinjače, a u zadnjem kolu dočekat će Novo Vrijeme.

02. svibanj 2024 10:34