OstaloSVJETSKO MALONOGOMETNO PRVENSTVO U UZBEKISTANU

Kuba mora pasti! Dario Marinović zatresao mrežu Brazila: ‘Lijepa uspomena, ali...‘

17. rujna 2024. - 18:45

SKUPINA ‘B‘

Rezultati, 1. kolo, nedjelja, 15. rujna, Bukhara: Kuba - Brazil 0:10, Hrvatska - Tajland 1:2, 2. kolo, utorak, 17. rujna, Bukhara: Tajland - Kuba 10:5, Brazil - Hrvatska 8:1.

Poredak: 1. Brazil 6 bodova/2 utakmice (18:1), 2. Tajland 6 bodova/2 utakmice (12:6), 3. Hrvatska bez boda/2 utakmice (2:10), 4. Kuba bez boda/2 utakmice (5:20).

Raspored, 3. kolo, petak, 20. rujna, obje utakmice u isto vrijeme, u 14.30 sati po hrvatskom vremenu, Bukhara: Tajland - Brazil, TaškentKuba - Hrvatska (izravan prijenos na HTV2).

Dario Marinović je pogodio u svom debiju u dresu A reprezentacije, a to je bilo prije više od 16 godina, 18. veljače 2008. godine. Njegov pogodak donio je 1:0 pobjedu protiv Slovenije u Celju u prijateljskoj utakmici.

Pogodio je u svom debiju na velikom natjecanju. Bilo je to u 1. kolu natjecanja u skupini na Europskom prvenstvu, 30. siječnja 2012. godine, u splitskoj Spaladium Areni pred 8.000 gledatelja u 2:1 pobjedi protiv Rumunjske. Marinović je bio strijelac za 1:0. Bio je srebrna kopačka spomenutog Eura s 5 pogodaka, koliko je postigao

Nije pogodio u svom debiju na Svjetskom prvenstvu. Bilo je to u nedjelju, 15. rujna 2024. godine, u 1:2 porazu od Tajlanda, ali je pogodio u 2. kolu, dva dana poslije, 17. rujna, u porazu od Brazila. Marinović je u 15. minuti bio strijelac za 1:1. Dvije minute prije toga Brazil je poveo pogotkom Pita, a dvije minute poslije pogotka kapetana naše reprezentacije, 34-godišnjeg Marinovića, sve je krenulo po zlu za naše. Isključen je drugi Dubrovčanin, Marko Kuraja. Ne možemo se oteti dojmu kako su suci pogriješili, kako to nije bio prekršaj za crveni karton. Brazil je dobio udarac s deset metara, prevaren je Zoran Primić u 17. minuti (1:2, Dyego), a potom je prvi favorit prvenstva u Uzbekistanu pogađao našu mrežu i u 18. (Marcel), i u 19. minuti (Neguinho), te smo na poluvremenu zaostajali tri pogotka (1:4).

Serija Brazila se nastavila u nastavku utakmice. U 24. minuti je 1:5 (Marcel), u 25. minuti 1:6 (Pito), u 29. minuti 1:7 (Arthur), te u 37. minuti konačnih 1:8 (Rafa Santos). Brazil 44 udarca prema našem golu, mi smo uputili dvostruko manje

Zoran Primić, Dario Marinović i Marko Kuraja, hrvatski malonogometni reprezentativci

Tonči Vlašić/

Naš izbornik Marinko Mavrović je na poluvremenu ostavio vratara Squarea na klupi, Primić je branio čitavu utakmicu protiv Tajlanda, sad prvo poluvrijeme protiv Brazila, a drugo je među vratnicama bio Filip Bašković. Za dva dana Hrvatska igra protiv Kube, koja je na startu izgubila od Brazila 0:10, a u 2. kolu od Tajlanda 5:10. Brazil i Tajland su i prije posljednjeg, 3. kola, u skupini osigurali prva dva mjesta, te plasman u završnicu. Našima ostaje nada kako će dobiti Kubu, te biti na kraju jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije (ukupno je šest skupina), a što će također donijeti prolaz u završnicu SP-a.

Marinović je protiv Brazila upisao 102. nastup za A reprezentaciju Hrvatske, te postigao svoj 69. pogodak. Odavno je najbolji strijelac u povijesti naše reprezentacije.

- Brazil je pokazao kako je po svemu ispred nas. Brazil je svijet za sebe. Ne bih ovaj poraz doživio kao sramotu. Cilj je sad dobiti Kubu sa što većom razlikom, te čekati ostale rezultate i nadati se kako ćemo uspjeti proći dalje - rekao je Marinović, a potom se osvrnuo na pogodak koji je postigao protiv Brazilu.

- Lijepa uspomena, moje prvo Svjetsko prvenstvo, ali kad izgubiš 1:8, ne razmišljaš sad o tome na takav način.

17. rujan 2024 18:49