OstaloMALI NOGOMET

Kako je bilo nepunih sedam minuta prije kraja, dobro je - Square se iz Slavonije ne vraća praznih ruku

16. veljače 2024. - 21:48

Osijek – Square 4:4

OSIJEK Dvorana Zrinjevac. Suci: Mislav Džeko (Zagreb) i Tomislav Katinić (Slavonski Brod).

Strijelci: 1:0 Damjanović (5), 1:1 Dos Santos (15), 2:1 Pandurević (23), 3:1 Grbešić (30), 4:1 Šalaj (34), 4:2 Damjanović (35/autogol), 4:3 Dos Santos (38), 4:4 Kuraja (39).

OSIJEK: Jamičić, Šalaj, Pandurević, Petrušić, Sesar – Blagojević, Popović, Mijić, Damjanović, Grbešić, Jurišić, Čavar, Canuto, De Araujo. Trener: Saša Voldin.

SQUARE: Primić, Cvjetković, Kuraja, Duvančić, Đuraš – Jurišić, Džanković, Noković, Cavalcante, Lintula, Dos Santos. Trener: Marin Jukić.

Osijek je nepunih sedam minuta prije kraja vodio sa 4:1, ali uspio je Square izbjeći poraz, vraća se s bodom iz Slavonije.

Maro Đuraš je uz ‘pomoć‘ Domagoja Damjanovića, igrača Osijeka, potpisao 2:4 u 35. minuti, Guilherme Dos Santos je u 38. minuti doveo ‘crveno plave‘ na pogodak zaostatka, a Marko Kuraja je izjednačio na 4:4 minutu prije kraja, u 39. minuti, i to na asistenciju Hrvoja Cvjetkovića. Domaćin je 31 sekundu prije kraja peti put zatresao mrežu Squarea, ali su suci poništili pogodak...

Osijek je poveo pogotkom Damjanovića u 5. minuti, Dos Santos je u 15. minuti svojim prvim pogotkom postavio konačan rezultat prvog poluvremena. Domaćin je rano upao u problem s akumuliranim prekršajima, već u 12. minuti Square je imao prvi udarac s deset metara, ali, kao ni Kuraja u 18. i Dos Santos u 20. minuti, nije iskoristio tu priliku.

U drugom prvo tri pogotka domaćina, a zatim tri Squarea, koji je imao daleko više udaraca na gol - 37:18, koji je uputio deset udaraca više u okvir gola - 25:15, koji je imao dosta više udaraca iz kuta - 17:9....

Istaknuo se u dosta navrata vratar Osijeka Franko Jamičić. Square je na 1:3 zaigrao na sve ili ništa, s Kurajom u ulozi vratar/igrač. Iako je prvo primio četvrti pogodak, uspio je izbjeći poraz. Pred kraj utakmice je zaiskrilo među igračima, a nakon poništenog pogotka, o kojem će biti dosta govora (utakmicu je izravno prenosila MaxSport 1 televizija, je li Andrej Pandurević igrao rukom ili ne, gledat će se snimka, to je sigurno), zbog ljutnje gledatelja, domaćih navijača, suci su zamijenili strane...

U zadnjih deset sekundi Square je pokušao doći do pobjede, Gordan Duvančić je tad bio u ulozi vratar/igrač.

U svakom pogledu super zanimljiva utakmica u kojoj Osijek nije uspio doći do druge domaće pobjede u osmom nastupu kod kuće (pobjeda, ovo mu je drugi remi, a ima i pet poraza), dok je Square ostao na samo jednom porazu u osam dosadašnjih gostovanja (tri pobjede, sad četvrti remi i jedan poraz).

POREDAK

1. Stanoinvest Futsal Pula 28 bodova (62:40), 2. Square (utakmica više) 28 bodova (46:36), 3. Futsal Dinamo 27 bodova (42:27)4. Novo vrijeme 24 boda (45:35), 5. Olmissum 24 boda (46:38), 6. Torcida 16 bodova (42:50), 7. Crnica 15 bodova (40:50), 8. Osijek (utakmica manje) 15 bodova (51:66), 9. Vrgorac 12 bodova (39:48), 10. Uspinjača Gimka 8 bodova (46:69).

U subotu, 17. veljače, igraju: Uspinjača Gimka – Futsal Dinamo, Vrgorac – Torcida te Crnica – Olmissum, a u nedjelju, 18. veljače: Novo vrijeme – Stanoinvest Futsal Pula.

Square do kraja ligaškog dijela: Vrgorac kod kuće, Uspinjača Gimka u gostima, te Novo vrijeme kod kuće. Nakon idućeg, 16. kola, a prije posljednja dva, igra se u Gospinom polju završni turnir Kupa Hrvatske (1. do 4. ožujka, parovi četvrtfinala: Square - Novo Vrijeme, Brod 035 - Stanoinvest Futsal Pula, Futsal Dinamo - Novi Marof, te Šibenik 1983. - Olmissum).

01. lipanj 2024 11:01