NogometŽUPANIJSKI KUP

POTONULA PODVORNICA, NERETVA (SAD) SLAVI USRED OPUZENA Prskalo, pa opet Prskalo, a onda je Neretvanac sve uprskao

4. ožujka 2020. - 17:10
Neretvanac je prije deset dana dobio Neretvu usred Metkovića za prvenstvene bodove, 'zakucao' je na posljednje mjesto južne skupine Treće hrvatske lige, a sad je na svom terenu u utakmici Županijskog kupa, polufinalu skupine Dolina Neretve, vodio protiv nje s 2:0 već u 16. minuti utakmice. Mrežu metkovskog sastava Ivan Prskalo je pogodio prvo u 9. minuti, a potom i sedam minuta poslije.

Međutim, nije se predala Neretva. MIjenjala je na poluvremenu, i zahvaljujući igraču, koji je ušao s klupe, Ahmedu Hasinoviću, uspjela je prepoloviti prednost domaćina u 63. minuti, ali je sve do posljednje minute bila u zaostatku. Ipak, u toj posljednjoj minuti je još jednom pogodila, Dražan Glibo je bio strijelac za 2:2, te je izborila penale, koje je odradila savršeno. Pogodila je sva četiri. Petog nije ni trebala izvoditi. Naime, domaćin, koji je pucao prvi, nije realizirao prvi (Dinu Deaku je udarac obranio Petar Kozina) i peti penal (Marko Žulj je pogodio okvir gola)...

Neretva je ove sezone dva puta bila gost Neretvanca, i niti jednom nije izgubila u Opuzenu. Na startu nove sezone, u 1. kolu južne skupine Treće lige, bilo je 1:1. Tad je Neretva vodila, a Neretvanac izjednačio. Neretva je vodila iz prije deset dana na svom terenu Iza Vage, ali je Neretvanac napravio preokret, postigao dva pogotka, prvog u 79., a drugog u 82. minuti, te slavio. Nije uspio opet. Slavi Neretva, koja je prvi finalist Županijskog kupa skupine Dolina Neretve. U drugom polufinalu skupine sastaju se ONK Metković i Jadran Luka Ploče, branitelj naslova pobjednika Županijskog kupa.

U preostale tri skupine su poznati finalisti. U skupini Lastovo Korčula to su BŠK Zmaj i Jadran Smokvica, u skupini Pelješac Grk i Orebić, te u skupini Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle GOŠK Dubrovnik 1919. i Croatia Gabrili.

Neretvanac – Neretva 2:2 / penali 3:4
OPUZEN
Igralište Podvornica. Gledatelja 200. Sudac: Luka Liković (Krvavac), pomoćnici: Ivan Grgurinović (Ploče) i Denis Musulin (Staševica). Delegat: Dražen Kukrika (Dubrovnik).
Strijelci: 1:0 Prskalo (9), 2:0 Prskalo (16), 2:1 Hasinović (63), 2:2 Glibo (90)
Penali, prva serija: 2:2 Deak (obrana Kozina), 2:3 Brečić, druga serija: 3:3 Vukoja, 3:4 Glibo, treća serija: 4:4 Bubalo, 4:5 Medić, četvrta serija: 5:5 Marušić, 5:6 Krešić, peta serija: 5:6 Žulj (pogodio okvir gola)
NERETVANAC: Sušac, Mihaljević (od 74. Jelavić), D. Deak, Žulj, Bubalo, Vukoja, Prskalo (od 58. Popić), Proleta, Džidić (od 46. Banović), Marušić, Stanić. Trener: Goran Proleta.
NERETVA: Kozina, Glibo, Kuran, Marić (od 46. Brečić), Erjauc (od 46. Hasinović), Ajkunić, Sršen (od 46. Bubalo), Žgalin (od 38. Krešić), Radalj, Raguž, Medak (od 63. Medić). Trener: Damir Borovac.

Skupina Lastovo - Korčula, polufinala, Blato: BŠK Zmaj – Žrnovo 3:1, Smokvica: Jadran Smokvica – Hajduk 1932. 3:0, skupina Pelješac, Putnikovići: Putniković – Grk 2:3, slobodan je bio Orebić, skupina Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka 4:0, Čilipi: Konavljanin – GOŠK Dubrovnik 1919. 0:3, skupina Dolina Neretve, Metković: ONK Metković – Jadran Luka Ploče (odgođeno/teren pod vodom, igrat će se 10. ili 11. ožujka), Opuzen: Neretvanac – Neretva 2:2/penali 3:4.
20. travanj 2024 14:55