NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Ponikve, opet pet. Samo je u Gospinom polju domaćin ostao praznih ruku u 2. kolu

30. rujna 2024. - 08:18
Ivan Bazdan je pogodio za Ponikve za konačnih 5:1 u 66. minuti. Igrači Rata pogledavaju prema pomoćnom sucu, koji kaže: nije bilo zaleđeTonči Vlašić/

1. KOLO

Nedjelja, 29. rujna, Lastovo: Omladinac - Enkel 4:0, Dubrovnik: NA Libertas - Žrnovo 0:1, Ston: Ponikve - Rat 5:1, Putnikovići: Putniković - Faraon 4:1, slobodan je bio Grk.

POREDAK

1. Ponikve 6 bodova/2 utakmice (10:1), 2. Omladinac 3 boda/1 utakmica (4:0), 3. Putniković 3 boda/2 utakmice (4:2), 4. Grk 3 boda/1 utakmica (2:0), 5. Žrnovo 3 boda/2 utakmice (1:2), 6. Enkel 3 boda/2 utakmice (1:4), 7. NA Libertas 1 bod/2 utakmice (1:2), 8. Rat 1 bod/2 utakmice (2:6), 9. Faraon bez boda/2 utakmice (1:9).

Pet pogodaka na startu protiv Faraona, sad opet pet protiv Rata, koji je uspio, što nije momčad iz Trpnja - postići na stonskoj Batali pogodak. Ponikve su, kao i prošle godine, dobile obje utakmice na startu, te su na vrhu, a tu žele biti i na kraju.

Prošle godine bile su bez poraza u prvih osam utakmica, šest pobjeda i dva neodlučena rezultata. I tad su u 2. kolu bile bolje od Rata, ali prošle jeseni u Kuni s 3:2. Sad 5:1 u Stonu. Matej Nađ je postigao dva pogotka, u 9. i 53. minuti, Ivan Milić je stigao do svog četvrtog ovosezonskog pogotka, nakon tri pogotka protiv Faraona – jedan protiv sastava iz Kune, i to u 15. minuti. Sandro Salacan, koji je ušao u nastavku, u 60. minuti se upisao u strijelce realiziravši kazneni udarac, a priču je zaključio Ivan Bazdan pogotkom u 66. minuti. Za Rat je strijelac bio Antonio Lipotić u 20. minuti.

Ston: Ponikve - Rat 5:1

Na Badnjaru Putniković je dočekao Faraon, koji je opet ostao praznih ruku, te je jedini sastav bez boda nakon 2. kola. Faraon je poveo u 21. minuti pogotkom Vinka Milkovića. Domaćin je izjednačio u 44. minuti (autogol Ante Gavran), a nastavak je dobio s 3:0 za prva tri boda ove sezone. Strijelci su bili Mateo Krmek u 56. iz kaznenog udarca, Nikola Jeić u 66., te Ernest Safarov u 77. minuti.

Omladinac, koji je bio slobodan u 1. kolu, dobio je sad kod kuće s 4:0 Enkel, koji je na startu osvojio kod kuće sva tri boda protiv sastava iz Putnikovića. Matej Gabrilo u 19., David Katić u 39., Luka Pejović u 66. i Josip Žaknić u 88. minuti su bili prvi strijelci. Omladinac je lani do zadnjeg kola vodio bitku s Hajdukom 1932. za prvo mjesto, izgubio je u zadnjih 90 minuta na gostovanju baš u Vela Luci, a dugo su i Ponikve bile u igri za prvo mjesto. Omladinac i Ponikve su u prvom dijelu suparnici u predzadnjem, 8. kolu prvog dijela, na Lastovu.

Žrnovo, koje je ispalo iz Prve županijske lige prošle sezone, na startu ove je ostalo kod kuće praznih ruku  poraz 0:2 od Grka, sad su u 2. kolu došlo do pobjede i prvih bodova. Pogotkom Tomislava Čurkovića u 85. minuti dobilo je u Dubrovniku, u Gospinom polju, Nogometnu akademiju Libertas, koja je na startu osvojila bod u Kuni protiv Rata.

3. KOLO

Nedjelja, 6. listopada, Trpanj: Faraon - Omladinac, Kuna: Rat - Putnikobvić, Žrnovo: Žrnovo - Ponikve, Potomje: Grk - NA Libertas, slobodan je Enkel.

02. listopad 2024 08:34