NogometŠESNAESTINA FINALA

Oproštaj ‘Plave makinje‘ od SuperSport Hrvatskog kupa. ‘Gost‘ na Rujevici opravdao ulogu favorita i prošao dalje

18. rujna 2024. - 20:22

Trebala je biti festa u Opuzenu, ali kako Neretvanac nije uspio odgovoriti pozitivno na sve zahtjeve oko organizacije utakmice, pogotovo kad je najavljen dolazak gostujućih navijača, dogovorom dvaju klubova, uz blagoslov Hrvatskog nogometnog saveza, četvrtoligaš iz Opuzena je bio ‘domaćin‘ prvoligašu Rijeci na njezinoj Rujevici.

Iznenađenje se nije dogodilo, Rijeka je opravdala ulogu favorita. Pogocima Komnena Andrića u 10., Marca Pašalića u 33., te Stjepana Radeljića u 60. minuti povela je s 3:0. ‘Plava makinja‘ je prekrasnim je pogotkom 18-godišnjeg Krešimira Medića u 83. minuti ublažila poraz. Potegao je s 25 metara, lijevom nogom, te pogodio niži kut gola Josipa Posavca, vratara Rijeke.

Neretvanac - Rijeka 1:3

RIJEKA Stadion Rujevica. Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac). Strijelci: 0:1 Andrić (10), 0:2 Pašalić (33), 0:3 Radeljić (60), 1:3 K. Medić (83).

NERETVANAC (4-5-1): Maslać, Da Silva, Deak, Batinović, D. Medić, K. Medić, Šunjić, Bajkuša, Mikulić, Prusina, Tomašević.

RIJEKA (4-1-4-1): Posavec, Bogojević, Majstorović, Radeljić, Goda, Selahi, Pašalić, Fruk, Janković, Djouahra, Andrić.

Rijeka: Neretvanac - Rijeka