KošarkaRADOST LOPTANJA POD KOŠEVIMA

Tko je na vrhu? Ragusa, a ko će drugi! Prvakinje pobjednički kroz Trnsko. Ivi Todorić nedostajala jedna asistencija za ‘triple double‘

5. listopada 2024. - 23:57

Na startu su sa 107:86 slavile protiv Šibenika u Gospinom polju, a sad na prvom gostovanju u novoj sezoni, pobjeda u zagrebačkom Trnskom kod Studia Zagreb s 83:69. Ragusa ima 2/0, tim učinkom se mogu pohvaliti još Zadar Plus i Trešnjevka 2009., a pridružiti će im se pobjednik ogleda KAŽL - Plamen Požega, koji se igra u nedjelju, 6. listopada, od 15.15 sati u Splitu. Plamen Požega i KAŽL su bili uspješni u 1. kolu.

Početkom druge četvrtine prvakinje su vodile s 15 razlike (35:20), domaćin se u trećoj četvrtini približio na šest koševa razlike (51:57), ali bliže nije uspio. Ragusa je u zadnju četvrtinu ušla s plus 11 (66:55), početkom te posljednje četvrtine je imala plus 14 razlike (71:57), a toliko je bilo i na kraju.

Studio Zagreb je nakon 5:0 vodstva Raguse, uspio izjednačiti na 9:9, te 11:11. Poslije nove serije prvakinja od 5:0, vodstva 16:11, više zagrebačka ekipa nije uspjela izaći iz minusa.

Iva Todorić je asistencija nedostajala za ‘triple double‘. Bila je prvi strijelac utakmice (21 koš), prvi skakač utakmice (11 skokova) i prvi asistent utakmice (9 asistencija), plus imala je 4 ukradene lopte, te blokadu. Valorizacija 33. Ragusa je imala igračice s dvoznamenkastim koš učinkom protiv Studia Zagreb. Lea Hajdin je ubacila 16, Anđela Šipka 15, a Tihana Stojsavljević 13. Kapetanica Carmen Miloglav je postigla 8 koševa bez promašaja (šut za dva 2/2, a 4/4 slobodna bacanja, plus 6 skokova i 3 asistencije). Nevena Vučković je pobjedi doprinijela sa 6 koševa i 5 asistencija, Ella Majstorović s 4 koša, 4 asistencije i 5 skokova. Još su pod vodstvom trenerice Simone Šode te Alme Majstorović igrale Dolores Stabile i Iva Tokić, a u sastavu su bile i Andrea Milat, i Marija Rozić, i Marija Đuranović.

Simona Šoda (Ragusa)

Tonči Vlašić/

U redovima domaćina prvo ime Amerikanka Lynnea Lewis (19 koševa i 7 skokova), dok je Lea Vukić postigla 8 koševa, imala 5 skokova i 3 asistencije. Leini su iz Konavala. Otac Hrvoje je bivši vaterpolist Bellevuea, a mama Marija je također igrala košarku. Studio Zagreb vodi Danica Talajić, koja je u karijeri igrala i za Ragusu.

Ragusa u 3. kolu, u subotu, 12. listopada, dočekuje KAŽL.

05. listopad 2024 23:58