KošarkaDRŽAVNO U GOSPINOM POLJU

Ragusa unatoč izostanku najboljeg asistenta Eurobasketa bila u prilici uzeti broncu

23. svibnja 2023. - 15:16

DUBROVNIK 2023.

Ponedjeljak, 22. svibnja, polufinala: Zagreb - KAŽL 51:73, Ragusa - Trešnjevka 2009. 41:114, utorak, 23. svibnja, utakmica za treće mjesto: Zagreb - Ragusa 62:54, finale, 15.15 sati: KAŽL - Trešnjevka 2009.

Nakon poraza u utakmici za treće mjesto ostaje žal što zbog ozljede nije mogla pomoći Ragusi reprezentativka Ella Majstorović, najbolji asistent Eurobasketa za igračice do 16 godina, te članica prve ekipe dubrovačkog kluba, aktualnih prvakinja i osvajačica kupa. Ragusa je na kraju četvrta, Zagreb je uzeo broncu na završnom turniru prvenstva Hrvatske za kadetkinje u Gospinom polju pobjedom protiv domaćina 61:57.

Zagreb je prvu četvrtinu je dobio s 23:6, u drugoj četvrtini je imao 19 razlike. Tricom Nike Gažić vodio je na početku nastavka s 41:23. Četiri minute prije kraja treće četvrtine imao je 45:33. Tad je krenulo domaćina. Topila se prednost Zagreba. Una Majstorović je tricom 16 sekundi prije kraja treće četvrtine izjednačila na 47:47.

Tko dobije posljednju četvrtinu, taj će osvojiti broncu. Greta Prkoča je u 32. minuti pogodila za prvo vodstvo Raguse (49:47). Nakon toga je Zagreb napravio 13:0. Ragusa je u završnici utakmice bila i bez Inde Čustović, koja je napravila peti prekršaj u 33. minuti pri rezultatu 49:52 za Zagreb.

Dvije igračice su ostvarile ‘double double’ u dresu Raguse: Una Majstorović (15 koševa i 10 asistencija, plus 9 skokova) i Iva Tokić 16 koševa i 10 skokova).

Utakmica za broncu: Ragusa - Zagreb 54:62

Tonči Vlašić

UTAKMICA ZA BRONCU

Ragusa – Zagreb 54:62

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Suci: Antonio Malekinušić i Nikola Batistić. Opunomoćenik: Samir Bajramović.

RAGUSA: Mara Žuvela (2), Una Majstorović (15), Ana-Marija Dugandžić (6), Ella Majstorović, Inda Čustović (7), Danijela Đurić, Iva Tokić (16), Greta Prkoča (8), Ani Kisić, Bruna Stojanović, Ana Džakula, Ilma Šarotić. Trener: Rajko Vidaković, pomoćnica: Alma Majstorović.

ZAGREB: Lana Zelić (5), Iva Kos, Ana Vuić, Klara Bilušić, Matea Matijević (1), Viktoria Rogić, Nika Gažić (17), Nika Samac, Lori Zlatoper (11), Lucija Gudelj, Hana Budimir (9), Tonka Jakšić (19). Trener: Petar Zlatoper, pomoćnica: Danica Talajić.

Četvrtine: 6:23, 17:13, 24:11, 7:15.

Splitski KAŽL i zagrebačka Trešnjevka 2009. zatvorit će turnir u Gospinom polju.

24. travanj 2024 08:56