KošarkaEUROLIGA

Partizan zaustavljen u Madridu. Hezonja s Realom ove sezone 3/3, Real bez Hezonje ove sezone 0/3!

11. listopada 2024. - 00:27

Piše Marca, španjolski sportski dnevnik: Bila je ovo najbolja verzija Real Madrida u dosadašnjem dijelu sezone, a koja mu je donijela prvu pobjedu u Euroligi. Uvjerljiv je bio kraljevski klub kod kuće protiv Partizana u 2. kolu. Imao je u zadnjoj četvrtini i 17 koševa viška (83:66). Finulo je 93:86.

Obrana sjajna, dominirao je Real u zračnom dvoboju, imao je dosta igrača na visokoj razini. Facundo Campazzo je dirigirao, postigao je Argentinac 8 koševa, imao 6 skokova i 11 asistencija, Serge Ibaka je bio prvi strijelac i skakač Reala (15 koševa i 7 skokova), Kanađanin Rathan-Mayes je pogodio sva četiri šuta za tricu, Gabriel Deck, Ndiaye i Mario Hezonja su ubacili po 10 koševa…

Partizan je u prvoj četvrtini pogodio šest trica iz deset pokušaja, vodio je zahvaljujući toj dalekometnoj paljbi s 5:0, 7:3, zatim 16:8, 18:14 i 24:20, ali na kraju tih prvih deset minuta 24:24 ponajviše zahvaljujući Hezonji, koji je ubacio 8 koševa. Na poluvremenu je Real imao plus tri (50:47), na kraju treće plus četiri (68:64). Kao što je Hezonja bio vruć u prvoj četvrtini, takav je u završnici bio Džanan Musa, koji je, kao i Rathan Mayes, ubacio 12 koševa.

Hezonja je zbog bolesti propustio start sezone, točnije, tri utakmice, a sve tri je Real izgubio. Dubrovčanin je za to vrijeme izgubio pak osam kilograma zbog mučnine, proljeva i visoke temperature.

Najvažnije, Mario je sad dobro, opet igra, a Real pobjeđuje. Prije tri dana, u 101:95 pobjedi u 2. kolu španjolskog prvenstva protiv Zaragoze u Madridu Dubrovčanin je ubacio 13 koševa, imao 5 skokova i 2 asistencije.

Hezonja s Realom ove sezone 3/3, Real bez Hezonje ove sezone 0/3.

11. listopad 2024 00:29