KošarkaDUBROVAČKI VJESNIK U PIREJU

Novi Zeland nam je serijom 11:0 ukrao osmijeh, je li nam uzeo time i prvo mjesto u skupini?

3. srpnja 2024. - 18:34

Izgubili smo od Novog Zelanda, mučili se, škripilo je u obrani u prvom dijelu (60:55 nakon prve dvije četvrtine), u nastavku utakmice i u napadu, pogotovo u završnici. Vodili smo 86:79, a izgubili 86:90. Ubacili smo samo 7 koševa u zadnjoj četvrtini. Bilo je očito kako je ostavila traga na našima utakmica sa Slovenijom, koju su igrali niti 20 sati prije. S druge strane suparnik odmoran, očekivao opasan.

Novi Zeland je 36 sekundi prije kraja poveo 88:86, Hezonja nije potom pogodio tricu. Filipović je napravio brzi prekršaj. Leafa je ubacio oba bacanja 90:86. Potom još jedan pokušaj Dubrovčanina za tricu, ali... Zadnja četvrtina 16:7 za suparnika.

Ivica Zubac prvo ime Hrvatske. Valorizacija 43 – 29 koševa, 12/15 šut iz igre, te 5/5 bacanja, 16 skokova, 2 asistencije. Dario Šarić je postigao 19 uz 50 posto šuta iz igre (4/8 za da, 2/4 za tricu), bacanja 5/9, plus 8 skokova, 5 asistencija. Hezonja 16 koševa (5/13 za dva, 1/9 za tricu, 3/3 bacanja), 9 skokova i 6 asistencija. Dario Drežnjak je ubacio 10, Jaleen Smith 9, i to je to.

Novom pobjedom smo mogli osigurati prvo mjesto u našoj skupini, te bi po svemu sudeći tad izbjegli domaćina, Grčku, u polufinalu. Ovako, drugi smo ako Novi Zeland dobije i Sloveniju (četvrtak, 4. srpnja), ali i ako Slovenija u toj zadnjoj utakmici u skupini bude s 29 i više razlike bolja od Novog Zelanda. Sloveniji pak treba pobjeda s najmanje 10 razlike za prolaz u polufinale.

Hrvatska je slobodna u 3. kolu, polufinale naši igraju u subotu, 6. srpnja. Samo će pobjednik turnira u Pireju izboriti plasman na Olimpijske igre u Parizu, koje počinju 26. srpnja.