Ne ide u Zagrebu, pa ne ide, i sad Ragusa više nema pravo na poraz

ZAGREB Dvorana 2 Doma sportova. Gledatelja 150. Suci: Franko Gracin, Jelena Tomić, Nikola Perlić. Opunomoćenik: Alka Sinković.

TREŠNJEVKA 2009: Zlatoper, Rodek (5), Ćuklin (7), Ćurić (16), Vukić, Kusanović, Valčić (16), Bilić (10), Novak (19), Jakšić. Trener: Dean Nemec.

RAGUSA: Perić (2), Strilić, Miloglav (18), Milat, Hajdin (29), Todorić (6), Tokić, Šarotić, Fleischer (4), E. Majstorović. Trenerica: Cvetana Matić.

Četvrtine: 21:9, 15:20, 14:15, 23:15

Pet minuta prije kraja četvrte četvrtine Trešnjevka 2009. je imala deset koševa viška (60:50), a zbog pete osobne je Ragusa ostala bez Tee Perić nakon čega je Nina Novak pogodila tricu. Zatim je Nina Rodek ubacila drugo bacanje, pa kako Ragusa opet nije bila uspješna u napadu, Zara Valčić je nakon skoka u napadu Novak i asistencije položila za 66:50...

Opet je Ragusa loše otvorila utakmicu. Trešnjevka 2009. je nakon 3:4 dubrovačke ekipe napravila 14:2, te dobila prvu četvrtinu s 21:9. U drugoj je Ragusa u dva navrata došla na četiri koša zaostatka (28:32 i 29:33), a na odmor otišla sa sedam koševa minusa (29:36). Domaće su serijom 5:0 otvorile nastavak (41:29), Ragusa je do kraja treće četvrtine prepolovita taj zaostatak od 12 koševa (44:50), te početkom posljednje četvrtine došla opet u dva navrata na četiri koša zaostatka (46:50 i 48:52).

I tu je početak kraja. Trešnjevka 2009. radi nakon toga 16:2, te je na korak do svog prvog naslova prvaka. Ragusa je domaćin u četvrtoj utakmici i ostat će u igri za četvrti naslov u nizu (i ukupno) ako obrani domaći teren. Ako to uspije, tad je majstorica u Zagrebu.

Lea Hajdin je bila prvo ime Raguse i utakmice, pogodila je 11 od 19 šuteva iz igre, ubacila 6 trica, imala 7 skokova. Kad se pogleda valorizacija bole od ostalih bile su Carmen Miloglav (14 koiševa) i Iva Todorić (6 koševa, po 9 skokova i asistencija), ali sve skupa nedovoljno za pobjedu u Zagrebu.

TKO ĆE PRIJE DO TRI POBJEDE?

Prva utakmica, utorak, 14. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. - Ragusa 74:61 (1-0), druga utakmica, subota, 18. svibnja, Dubrovnik: Ragusa - Trešnjevka 2009. 77:57 (1-1), treća utakmica, utorak, 21. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. – Ragusa 73:59 (2-1), četvrta utakmica, petak, 24. svibnja, 18 sati: Ragusa – Trešnjevka 2009.

Eventualna peta, majstorica, igrala bi se u utorak, 28. svibnja, u Zagrebu.

01. lipanj 2024 11:42