Zadar na krilima Gegića i Prolete ‘preletio‘ novajlije iz Osijeka. Jusup: "Od početka smo imali neinventivnost u igri"

ZADAR – Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 300. Suci: Josip Jurčević, Filip Copić, Luka Matek.

ZADAR – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 75:63 (14:10, 26:22,19:6, 16:25)

ZADAR: Mihailović 10, Wahl 5, Gegić 16, Proleta 12, Žganec 7, Mazalin, Ramljak 4, Gilbert, Dundović 3, Torbarina 11, Klarica 7.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tchoukuigno 10, Rebić 15, F. Kujundžić 14, Grantson 5, Šiško 7, Martinović, S. Kujundžić, Vladović 5, Budimir, Bjelanović, Primorac 3.

Luka Gerlanc/Cropix

Zadrani su u samoj najavi susreta iskazali zahvalnost Osječanima što su im izašli u susret i pristali njihov dvoboj odigrati u Zadru, jer je ovo bila treća utakmica Zadra koju su igrali u kratko vrijeme.

Od Osijeka kao novajlije u ligi očekivalo se da će igrati s entuzijazmom, što je i bilo u početku, dok je Zadar u ulozi da u svaku utakmicu domaćeg prvenstva treba ući maksimalno koncentrirani, pa su tako ozbiljni shvatili i Vrijednosnice.

Početak susreta nije nagovijestio dobar angažman domaćih, pokušavali su uspostaviti svoju dominaciju na parketu no nisu u tome imali uspjeha i dva su puta promašili izgledne otprilike. Gosti su otvorili tricom Grantsona koji je potom pogodio i dvicu. No Zadrani se brzo vraćaju, na koš Gegića Žganec veže tricu i dvicu, a pridružuje im se i Proleta. Zadar očito nije imao svoj dan, no kako se približavalo vrijeme odmora situacija se mijenjala. Gegić je ima svoju rolu kao i Mihailović te mladi poletarac Torbarina pa Zadrani završavaju s osam koševa prednosti prvi dio susreta.

Na otvaranju trećeg perioda poticajan je bio Mihailović koji s Klaricom i ostalim igračima diže rezultat na 46:34.

Nakon 27. minute susreta razlika je više od 14 koševa u korist domaćina, a na parketu su se izredali svi zdravi igrači Zadra. Minutu do kraja treće četvrtine mladi Torbarina je povezao dvicu i tricu, a Proleta tri poena, pa je rezultatska razlika narasla na 21 poen u korist domaćina.

Tada je počeo potpuni pad gostiju. Dovoljno je reći da su ih Zadrani limitirali na šest postignutih koševa u zadnjoj četvrtini koju je Zadar odradio u duhu pravog pobjednika.

Jusup: Bitnije je kako ćemo izgledati u nastavku sezone nego konačni rezultat ove utakmice

Danijel Jusup, trener Zadra: Od početka smo imali neinventivnost u igri. Činjenica je da nismo kompletni, ni Gilbert nije pravi, igramo cijelo vrijeme nekompletni, ali bez obzira na to, očekivao sam malo bolje izdanje. Pokušao sam malo odmorit nositelje igre, ovo je treća utakmica u kratkom vremenu. Pred nama je težak rad,  pomaci nisu veliki, ali ne preostaje nam ništa drugo nego da budemo strpljivi i radimo. Pohvalno je da je Torbarina dobro iskoristio svoju šansu, pomogao je da napravimo razliku. Puno je bitnije kako ćemo izgledati kao ekipa u nastavku sezone nego konačni rezultat ove utakmice.

Marko Ramljak: Cijela momčad mora biti konkretnija u napadu i obrani. Nismo to pokazali. Trebalo je puno bolje izgledati na terenu, s boljim pritiskom i timingom, da više budemo kao ekipa. Trebali bismo vrijediti više od deset razlike protiv Osijeka. Ne podcjenjujem ih, ali Zadar mora bolje igrati.

Domagoj Kujundžić, trener Vrijednosnica Osijek: Ušli smo loše u sezonu i moramo se negdje “vaditi”, nisam mislio za danas. Poslužilo nam je da malo mobiliziramo ekipu, jer vjerujemo u poboljšanje rezultata. Izgubili smo samo kod kuće od Šibenke, gdje smo se trebali bolje boriti da duže ostanemo u igri. Zadar je imao težak raspored, malo smo iskoristili umor i izgubili s manjom razlikom od drugih momčadi koje su dolazile ovdje. Odigrali smo maksimalno koliko smo mogli. Izašli smo u susret i pristali na zamjenu domaćinstava jer ne trebamo podmetati jedni drugima. Razmišljamo o boljitku svih naših klubova. Želimo napredak, a ako možemo pomoći, zašto to ne bismo učinili?

Robert Kujundžić: Svi smo znali da nas čeka teška utakmica, ali dogovorili smo se da se moramo boriti. Momčad Zadra nije ona na kojoj se trebamo “vaditi”, ako nastavimo s ovakvom energijom i željom, možemo vrlo brzo ispraviti situaciju.

17. listopad 2024 20:25