Zadar glatko protiv Škrljeva, pobijedili s 14 koševa razlike. Najviše se istaknuo Ramljak...

DEPOLINK ŠKRLJEVO – ZADAR 71:85 (13:22, 12:22, 24:20, 22:21)

Gledatelja: 200

Suci: Mustapić, Terlević i Đuraki

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 16, Antunović 3, Ramme 18, Smojever, Barišić 11, Obukwelu 4, Kujundžić, Bart 6, Rajčić 3, Butorac, Ćošić 4, Svoboda 6

ZADAR: Davis 10, Jordano 14, Žganec 13, Božić 6, Ramljak 16, Klarica 10, Sikirić 2, Čampara 8, Matulina 2, Njegovan 4

Zadrani pjevajući idu doma iz Mravinaca. Baš kako su Zadrani i najavili susret s DepoLink Škrljevom, da će se skupiti, okrenuti igri, pronaći unutarnju snagu i energiju za tu utakmicu i uzeti pobjedu, to su i napravili iako domaćini dobro igrali.

Na otvaranju susreta Zadrani su „iskoristili prigodu“ kako bi „izliječili“ rane od poraza sa „Studentima“ u Podgorici, iako su nakon su nakon tog susreta bili iscrpljeni kako fizički tako i psihički. Odmah su dali do znanja da će sa Škrljevom odigrati dobu partiju, a to se i vidjelo u prvih pet minuta, gdje su vodili 11:4. Prvu četvrtinu su okončali s plus devet koševa 13:22.

Trolist gosta Jordano i Žganec s po 11 koševa, te Ramljak s osam su predvodili „Jusupov stroj“, a svesrdno su im pomagali i ostali igrači koji su ulazili u igru te su i drugu četvrtinu dobili s deset razlike (ukupno na poluvremenu 25:44).

U trećoj dionici predvodnike domaćina Jelić, Ramme Griffin i Brešića su odmah spriječili Zadrani te je na kraju ovog perioda bilo 15 koševa razlike.

Posljednja četvrtina donijela je poravnatu igru i konačnu pobjedu Zadra u kojoj su prigodu dobili mladi Klarica, Sikirić i Njegovan te su skrenuli pozornost na svoju igru. Ni u jednom trenutku pobjeda Zadra nije dolazila u pitanje.

Najbolji kod domaćina bio je Ramme Griffin s 18, a kod Zadrana Marko Ramljak sa 16 postignutih koševa.

02. svibanj 2024 05:29