SportLAGANI TRENING

U svojoj drugoj pripremnoj utakmici nogometaši Zadra odigrali su neriješeno s biogradskim Primorcem

Piše HNK ZADAR
9. kolovoza 2021. - 12:55

U svojoj drugoj pripremnoj utakmici nogometaši Zadra odigrali su 1-1 s biogradskim Primorcem.

Većim dijelom utakmice činilo se da se radi o prvenstvenoj a ne pripremnoj utakmici jer su obje ekipe u utakmicu ušle vrlo angažirano i motivirano.

Već u 4. minuti Vukadinović izlazi ispred vratara Stojanova no on je dobro postavljen i lakoćom brani udarac mladog zadarskog napadača.

Igra se nastavila između dva šesnaesterca bez šansi za pogodak. U 22.minuti iz jedne duge akcije gostiju, Musa sa lijeve strane ubacuje loptu u domaći sesnaesterac gdje Roko Nakić iz voleja pogađa suprotni kut nemoćnog vratara Pinčića i dovodi Primorac u vodstvo 0-1.

U 36. minuti Kurtin sa lijeve strane ubacuje za Zdrilića koji vješto prima loptu i ulazi u gostujuci kazneni prostor gdje ga Bitunjac neoprezno ruši a sudac Vukančić opravdano pokazuje na 11 metara.

Sigurni izvođač bio je iskusni Jurica Buljat koji neobranjivo pogađa gornji desni kut vratara Stojanova.

U drugom poluvremenu nakon što su treneri Terkeš i Sunara napravili dosta izmjena nije bilo uzbudljivosti no valja izdvojiti gredu Iveljića u 63. minuti nakon Zdrilicevog kornera.

Na kraju realan rezultat ovog susreta 1-1.

Jurica Buljat: Osobno sam zadovoljan kako smo odigrali današnju utakmicu.Vidjelo se da su i jedna i druga momčad na vrhuncu priprema te da su noge teške.

Imamo dosta stvari na kojima trebamo raditi ali mislim da smo na dobrom putu i da ćemo za prvenstvo biti spremni.

Zadar: Pinčić,Kurtin,Iveljić,Buljat,Bugarija, Jerbić, Banović,Begonja, Vukadinović, Zdrilić,Glavan

(Subašić,K.Šestan,J.Šestan,Šarić,Delija,Djevelekaj,Erstić)

Primorac Biograd: Stojanov,Klopp,Lazarevski,Musa, Ninčević,Birkić,Bitunjac,Nakić,Majić,Bajić,Lokin