SportNA "MIŠIĆE"

Šokantna završnica utakmice u Biogradu, Primorac protiv Omiša do 89. minute vodio 1:0, pa se morao zadovoljiti s konačnih 2:2!

Pomoćnici: Kasalo i Kontić

Strijelci: 1:0 Pešić (75), 1:1 Vrkić (89), 2:1 Bačkov (90+2), 2:2 Bilić (90+3)

Najbolji igrač: Marko Gambiraža (Primorac)

Crveni karton: Filip Kuzmanić (Omiš) u 72. min drugi žuti

Toni Ante Bilić (Primorac) u 90+2 min drugi žuti

PRIMORAC: Stojanov 6, Kulaš 6,5, Vodanović 6, Bačkov 6,5, Gambiraža 7(od 88. Matas-), Lazarevski 6,5, Živić 6 (od 75. Gashi-), Crnjak 6 (od 67. Pešić-), Baričević 6, Okechukwu 6

Trener: Anel Karabeg 6

OMIŠ: Vojnović 6, Ribičić 6, Vrljičak 6,5, Dudolad 6 (od 46. Pezo -), Vrkić 6,5, Jerčić 6, Jandrek 6,5, (od 79. Zolje -), Želalić 6(od 79. Kuvačić-), Kuzmanić 6, Pušić 6 (od46. Bandov-), Bilić 6,5

Trener: Ante Terze 6

Od samog početka gledali smo žustru, borbenu utakmicu uz nekoliko poluprigoda s obje stranr koje nisu realizirane. Prvo su zaprijetili gosti u 16. minuti kada se za sve sam izborio Jandrek pa slabim udarcem prebacio cijela vrata. Samo četiri minuta kasnije agilni Marko Gambiraža je povukao loptu nekih četiri pet metara, odlično tukao u donji lijevi kut vratara Vojnovića, koji loptu odbija u korner. Još smo zabilježili nekoliko prigoda domaćina - Bačkova, pa Baričevića i na kraju Bitunjca i Bačkova, ali bez promjene rezultata. Strijelci na jednoj i drugoj strani nisu bili efikasni i prvo poluvrijeme je završilo bez zgoditaka. Isto je bilo i nastavaku susreta, sve do trenutka kada drugi žuti karton dobiva Filip Kuzmanić. Domaćini su jurišali po pogodak i u 75. minuti poveli. Gambiraža je začetnik akcije, izvrsno je vezao svoje redove i pronašao Pešića koji u 75. minuti pogađa za vodstvo od 1:0. Očekivali su gledatelji da će trijumfirati Primorac, no završnica je bila infarktna. Naime, kapetan Omiša Vrkić kao da nije znao gdje će s loptom, opalio ju je i ona je odsjela u maloj mrežici za 1:1 u 89.minuti! No, tu nije kraj, u drugoj minuti sudačke nadoknade Bačkov zabija za novo vodstvo domaće momčadi, da bi pobjedu domaćina poništio Duje Bilić iz izravnog slobodnog udarca sa nekih 25 metara u 93. minuti. Vremena za novi pogodak više nije bilo, Primorcu ostaje žal „za prolivenim mlijekom - bodovima“, dva puta su ih prolijevali pa je Omišu radost osvajanja boda.

15. listopad 2024 08:31