SportTREĆA NL-JUG

Neretva je "plivala" uzvodno u Biogradu, zasluženo odnijela sva tri boda: palo je previše golova! Hoće li trener što mijenjeti?

Piše Ivica Gjergja
28. rujna 2024. - 21:18

PRIMORAC – NERETVA 1:6

BIOGRAD – Igralište Kazimira i Silvija. Sudac: Mario Soldić (Hrvace) 7. Pomoćnici: Kasalo i Kontić.

Strijleci: 0:1 Mario Marić (4), 0:2 Čavar (22), 1:2 Lazarevski (37-11m), 1:4 Čavar (48), 1:5 Raguž (68), 1:6 Čavar (78).

Najbolji igrač: Fran Čavar (Neretva).

PRIMORAC: Stojanov 5,5, Gashi 5 (od 46. Bačkov-), Novikov 5, Kulaš 6, Matas 5, Vodanović 5,5 (od 77. Stanić -), Bitunjac 6, Lazarevski 6, Pešić 5, Crnjak 5, Okechukwu 5 (od 53. Morić-). Trener: Anel Karabeg 6.

NERETVA: Blažević 6,5, Ravlija 6 (od 74. Sušac-), Vištica 6,5, Mario Marić 7 (od 83. Jurković-), Krešić 6,5, Čavar 8,5, Mirko Marić 7 (od 87. Bezer-), Raguž 8, Bošnjak 7, Crnčević 6,5 (od 77. Blažević-), Galov 6,5. Trener: Goran Galov 7.

Igrači Neretve tijekom cijelog susreta pokazali su superiornu igru i zasluženo odnijeli bodove iz Biograda. Visok rezultat koji su ponijeli u Metković rezultat je njihove odlične igre i lijepih akcija, iz kojih su proizašli golovi.

Domaća momčad je imala inicijativu na početku, no to je brzo prestalo jer su već u 4. minuti morali vaditi loptu iz mreže.

Naime, nakon greške Matasa, Mario Marić je preuzeo loptu, krenuo desnom stranom u kazneni prostor i, kada je bio na nekih 10 metara od vratara Stojanova, snažno pogodio suprotni kut mreže.

Domaćini se nisu predali, već su imali lijepu priliku u 18. minuti, no Vodosanović nije uspio iskoristiti šansu. Samo četiri minute kasnije, gosti su povećali vodstvo na 0:2. Opet je M. Marić bio na lopti i produžio za Čavara, koji nije promašio i, pored nemoćnog Stojanova, zatresao mrežu. Domaćini su se budili i u 37. minuti, kada je Vodanović ušao u kazneni prostor, a nervozni Šime Galov ga oborio. Sudac je bio u neposrednoj blizini i odlučio se za kazneni udarac.

Siguran realizator bio je kapetan Primorca, Lazarevski.

Kada se očekivalo da će Primorac učiniti sve kako bi se izvukli iz gubitka, kod trećeg gola Neretve su se doslovno "raspali", a gol je postigao Raguž, kopirajući drugi gol.

Četvrti gol djelo je Frana Čavara, koji je bio najbolji igrač na terenu, dok su peti i šesti gol rezultat lijepih akcija.

Neretva je "plivala" uzvodno u Biogradu, zasluženo odnijela sva tri boda i priredila domaćinu "laštru" golova.

Očito će trener Primorca, Anel Karabeg, morati provesti totalni remont u ekipi.

05. listopad 2024 06:25