Sport"ZAUVIK S NAMA"

Finalni okršaj na malonogometnom turniru izborile ekipe "Kanele" iz Raštana i Udruga "Bik" iz Benkovca koje su pokazale najbolju igru!

Piše Ivica Gjergja
11. kolovoza 2024. - 18:20

U proteklih 17 dana igralište malih sportova u Turnju bilo je domaćin petog jubilarnog malonogometnog turnira J&J - "Zauvik s nama" u organizaciji Udruge mladih Turanj I MNK_Turanj. Na turniru je sudjelovalo 30 malonogometnih ekipa koje su se borile za ukupni nagradni fond od 8000 eura.

Turnir se igrao po sustavu 5+1 a finalni dan je zaključen nastupom u onom „trećem poluvremenu“ Ivice Sikirića Iće. Finalni okršaj izborile su ekipe Kanele iz Raštana I Udruga Bik iz Benkovca koje su kroz cijeli period turnira pokazale najbolju igru. Kanela pojačana Rubeljom, Kolegom i Tonijem Jelavićem povela je 2:0 u startu utakmice no uporni gosti iz Benkovca nisu se predavali te predvođeni odličnom braćom Jarmanović do poluvremena poravnavaju rezultat.

U napetoj utakmici punoj tempa pobjednik je odlučen 90 sekundi prije kraja kada Ivan Birkić pogađa za 3:2 i slavlje Rebine Kanele. Finalu je nazočilo više od 1500 Turanjaca I njihovih gostiju.

U susretu za 3. mjesto Abeceda - Zadar je boljim izvođenjem šesteraca slavila nad Mesnicom Lepur-Benkovac (4:3).

Pehar pobjednika kapetanu Raštane kanele Stipi Čirjaku uručio je Boris Durlen, prvi potpredsjenik UEFE za futsal I beach soccer i izbornik svih futsal selekcija u HNS-u.