Sport"BOŽIDAR BAŠIĆ"

Budak pobjednik memorijalnog turnira u Radašinovcima: evo kako je izgledalo finale koje je organizirao MNK Štandarac

Piše Marko Ledenko
5. rujna 2021. - 17:54

Pred prepunim tribinama, u subotu, 4. rujna, završen je treći memorijalni malonogometni turnir "Božidar Bašić" u mjestu Radašinovci. Turnir je organizirao MNK Štandarac u spomen hrvatskom vitezu i bivšem igraču MNK Štandarca Boži Bašiću, na kojem je sudjelovalo 30 ekipa.

U utakmici za treće mjesto finalnu večer otvorile su ekipe Udruga BIK i Biskupija Knin. U prvom poluvremenu obje ekipe su bile ravnopravne s malo pravih prilika i otišle su na odmor bez golova 0 :0. U drugom poluvremenu Bikovi su bili konkretniji i opasniji, te su brzo preko Nikole Peraića došli u vodstvo 1:0. Biskupija se otvara i žestoko napada obranu Bikova u nadi da poravna rezultat. Udruga BIK to znalački koristi i preko dvostrukog strijelca Peraića postiže konačnu pobjedu 2:0.

U revijalnoj utakmici djeca Croatije Stankovaca i Vrane prikazali su pravo malonogomoteno umjeće s mnogo prilika. U regulranom dijelu utakmica je završila bez golova 0:0. Pristupilo se izvođenju šesteraca da bi dobili pobjednika, Vrana je bila uspješnija u ruletu šesteraca i pobijedila 3:1. U znak sjećanja za učešće na turniru obje ekipe dobile su pehare i medalje .

U finalnoj utakmici snage su odmjerile ekipe Vaćani i Budak, pred prepunim gledalištem i gromoglasnim navijanjem svojih navijača. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli opreznu igru s malo prilika.

Jure Matić sjajno je proigrao Šimu Kartelu, koji precizno po zemlji para "malu mrižu" i pogodio vrata nemoćnog Karduma u 14 minuti za 1:0 . S tim se rezultatom otišlo na odmor . U prvoj minuti nastavka Mateo Orlović je solo akcijom izbio sam pred vrata Klarića i poravnao rezultat na 1:1. Nakon par minuta opet na scenu stupa najbolji igrač turnira Mateo Orlović i topovskim udarcem pogađa same rašlje nemoćnog vratara Klarića za preokret rezultata 2:1. Budak u nastavku igra odlično , stvara šanse , te preko Kumana, Tonija i Matea Orlovića postiže konačnu pobjedu 5:1. Budak je tijekom cijele utakmice u svim elementima nadigrao Vaćane i na kraju utakmice dobio veliki pljesak prepunih tribina.

Nakon uručenja nagrada i proglašenja pobjednika, organizatori su u spomen na pok. Božidara Bašića priredili veličanstvenu bakljadu uz pjesmu Mile Hrnića "Požurite konji bijeli". Bila je to predivna i nezaboravna malonogometna večer za pamćenje u Radašinovcima.