VaterpoloVELIKI FINALE

Srbija ima treće olimpijsko zlato za redom, Hrvatskoj srebro

Piše M. Bi.
11. kolovoza 2024. - 13:10

Gotovo je, Srbija je zasluženo osvojila zlato, treće olimpijsko za redom, Hrvatska je u svom trećem velikom finalu ove godine osvojila drugo srebro (svjetsko zlato, olimpijsko i europsko srebro). Bravo, momci, bravo Ivica Tucak i cijeli stožer!

11:13 - nema više vremena...

10:13 - Ćuk potvrđuje zlato za Srbiju

10:12 - Harkov smannjuje, ima li nade još?

9:12 - seriju obostranih promašaja prekida Srbija za novih tri razlike

-  promašili smo napad s igračem više za dolazak na samo jedan pogodak zaostatka

-  kakva obrana Bijača! obranio je protivniku čisti zicer s dva metra

9:11  - dobar ulazak u četvrtinu odluke, Vrlić smanjuje na 9:11 i vraća nadu

Pariz, 110824.
Olimpijske igre Pariz 2024.
La Defense Arena.
Vaterpolo: Srbija - Hrvatska utakmica finala na Olimpijskim igrama Pariz 2024.
Na fotografiji: Toni Popadic.

Tom Dubravec/Cropix

8:11 - Harkov smanjuje, u zadnju četvrtinu ulazimo s gola minusa

7:11  - Mandić u svome stilu zakucao loptu u mrežu, Tucak vraća Bijača na gol

7:10  -  nakon više promašaja Hrvatska je uspjela zabiti gol (Joković)

6:10  -  Drašović iz teške situacije i velike udaljenosti zabija za visokih 10:6

6:9  - trpa Marinić Kragić, već treći njegov gol

5:9 - opet smo na "minus četiri", gol Viktora Rašović

Poluvrijeme je. Srbija ima velikih 8:5, nismo očekivali takav razvoj događaja. Protivnik se prvi oslobodio početne nervoze i počeo zabijati gotovo iz svakog napada. Prisililo je to izbornik Tucka da napravi špotez kojeg rijetko viđamo, a to je da posjedne Marka Bijača na klupu i među vratnice postavi Popadića.

No, obrana je nastavila biti porozna, napad je štekao iu tu smo gdje jesmo. Na minus tri.

5:8 -  Đedović diže na 8:5

5:7 - kreće Hrvatska! Zabili smo dva gola za redom, ovaj put strijelac je bio Jerko Marinić Kragić

4:7 -  Fatović smanjio (igrač više)

- Hrvatski izbornik promijenio je na golu Bijača i među vratnice ubacio Popadića

- Tucak je pozvao minutu odmora: "momci, pucamo sami sebi u noge" rekao je igračima

Na fotografiji: Jerko Marinic Kragic.

3:7  -  Srbija je pobjegla na već opasnih četiri gola prednosti, s dva igrača više u bazenu zabio je Starhinja Rašović

3:6 -  curi nam u obrani sa svih strana, primamo gol za golom, sada je Vico zabio

3:5 -  dobro smo otvorili drugu dionicu, igrača više realizirao je Lončar

2:5 -  opet Nikola Jakšić, kraj je prve četvrtine, nije dobro, Srbi su igrača više imali stopostotnu realizaciju (4 od 4)

2:4 -  Jakšić diže na dva razlike

2:3 -  opet Ćuk, ovaj put s igračem viška u plivalištu

2:2 -  Jerko Marinić Kragić s lijevog boka, opet smo imali igrača više

1:2 -  Ćuk iz peterca

1:1 -  Ubović se snašao i poentirao iz teške pozicije

1:0  - Nakon nevroznog početka i po dva promašena napada sa svake strane Fatović je zabio prvi gol u finalu u situaciji kad smo imali igtrača više u bazenu

Počelo je veliko vaterpolsko finale, Hrvatska i Srbija u borbi za olimpijsko zlato. Barakude protiv Delfina!

SRBIJA: Filipović, Ranđelović, V. Rašović, S. Rašović, Vico, Mandić, N. Jakšić, Ćuk, Dedović, Drašović, Ubović, P. Jakšić, Mišović.

HRVATSKA: Bijač, Harkov, Burić, Fatović, Joković, Vrlić, Bukić, Lončar, Vukičević, Žuvela, Marinić Kragić, Biljaka, Popadić.

U ovoj godini Hrvatska je svjetski prvak, europski viceprvak, a sada... Svi žele samo zlato. Ali istu pjesmu pjevaju i Srbi.