Vaterpololiga prvaka

Jugaši loše počeli, ali ubrzo ubacili u petu i stigli do pobjede

20. travnja 2021. - 18:47

I bod je bio dovoljan za potvrdu drugog mjesta u predzadnjem kolu protiv Ortigie, međutim, uzeo je hrvatski prvak sva tri. Dobio je i drugi put ove sezone sastav s legendarnim Stefanom Tempestijem na vratima, te Massimom Giacoppom u glavnim ulogama. Naravno, nisu njih dvojica jedini aduti debitanta u najelitnijem europskom klupskom natjecanju, te oba puta, bez obzira na plasman Ortigie, zadatak nije bio lagan.

Ovaj put odličan povratak nakon 1:3 u prvoj četvrtini, te vrlo dobra igra u drugoj četvrtini, koja je za rezultat imala 9:6 vodstvo na poluvremenu, donijeli su šestu pobjedu u devetom nastupu u skupini, i to dan nakon što je protiv Olympiacosa, trećeplasiranog sastava skupine, unatoč minus tri u trećoj četvrtini ulovljen veliki bod (11:11).

Xavi Garcia, jugov kapetan, koji je zbog ozljede oka, srećom nije teška ozljeda, vid je u redu, ostao u Dubrovniku, pratio je novi nastup svoje momčadi ispred malog ekrana. Jugađši su od spomenutih 1:3 stigli do 5:3, vodili s 8:5 te imali već spomenutih 9:6 na poluvremenu.

- Toni Popadić je opet bio odličan, kao i protiv Olympiacosa. U trećoj četvrtini smo malo pali u ritmu, ali smo opet bili dobri u obrani. Nismo dozvolili Ortigi da ima previše prilika za pogodak. Igrač više je u prve dvije četvrtine bio vrlo dobar, poslije ne, ali obrana dobra – istaknuo je Xavi.

Francesco Cassia je na početku posljednje četvrtine opet doveo Ortigiu na pogodak zaostatak (9:10). Jugaše i dalje nije išao igrač više. Nakon prve četvrtine kad je iskoristio sve četiri igrača više, nakon toga tek jednu od sedam. Srećom, Benić je malo više od dvije minute prije kraja vratio osmijeh na lice kapetana pogodivši za 11:9.

Tim rezultatom se ušlo u zadnju minutu, a kad se 40 sekundi prije kraja lopta našla u zagrljaju Popadića, Garcia je zapljeskao jer je bilo jasno kako će Jugaši upisati šestu pobjedu u devetom nastupu u skupini, plus bod osvojen protiv Olympiacosa dan prije, te kako je drugo mjesto osigurano. S te pozicije Jugaši idu na Final 8. Dakle, u Beogradu će 3. lipnja, četvrtfinalni dan, igrati protiv trećeg iz skupine 'B'.

- Lijepo smo odigrali u obrani, pogotovo u nastavku. Ortigia nije zbog toga imala previše prilika za pogodak - naglasio je jugov kapetan.

Tko će biti treći u skupini 'B' doznat će tek u četvrtak, 22. travnja. Bit će to najslabiji iz trolista - AN Brescia, Barceloneta i Ferencvaros. Jugaše pak čeka još posljednji susret u skupini. Nasuprot će od 20.15 sati bit PRO Recco (izravan televizijski prijenos na Sport Klub 3).

Sjećanje na posljednji ogled protiv prvog favorita za naslov prvaka, koji se zbio početkom prošlog mjeseca, nije baš najbolje (poraz 3:18, najteži u povijesti europskih nastupa).

9. KOLO: CC Ortigia - Jug AO 9:11

OSTIA

Suci: Zsolt Marjay (Mađarska) i Veselin Mišković (Crna Gora).

CC ORTIGIA: Tempesti (14 obrana), Cassia (1), Condemi, Rocchi, Di Luciano, Ferrero, Giacoppo (1), Gallo (2), Mirarchi, Rossi (1), Vidović (2), Napolitano (2), Piccionetti. Trener: Stefano Piccardo.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (11 obrana), Obert, Fatović (1), Lončar (1), Kržić (1), I. Vukojević, Tomasović, Merkulov (1), Papanastasiou (2), Žuvela (1), Benić (3), Obradović (1), A. Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.

Igrač više: CC Ortigia 2/6, Jug AO 5/11
Peterci: CC Ortigia 3/3, Jug AO 1/1
Četvrtine: 4:5, 2:4, 2:1, 1:1

04. kolovoz 2021 17:52