Strani nogometkonačno krenulo

Šahtar i Kopenhagen razbili protivnike u uzvratnim utakmicama i plasirali se u četvrtfinale Europa lige

5. kolovoza 2020. - 21:15

Nogometaši Šahtara iz Donecka i FC Kopenhagena plasirali su se u četvrtfinale Europske lige nakon što su u uzvratnim susretima osmine finala kao domaćini sa po 3-0 nadigrali Wolfsburg, odnosno Istanbul Basaksehir.

Šahtar je u uzvrat koji je igran na Olimpijskom stadionu u Kijevu donio prednost od 2-1 ostvarenu u prvoj utakmici igranoj početkom ožujka u Wolfsburgu, a prolazak među posljednjih osam osigurao je s tri gola u samoj završnici utakmice. Sve do 89. minute bilo je 0-0, a onda je Junior Moraes postigao prvi gol, da bi u sudačkoj nadoknadi igrači ukrajinskog prvaka potpuno dotukli demoraliziranog protivnika. Na 2-0 povisio je Solomon u prvoj minuti nadoknade, a konačni rezultat svojim drugim golom postavio je Junior Moraes u trećoj minuti dodanog vremena.