Strani nogometdramatičan dvoboj

Livaja zabio dva gola i pomogao svojoj momčadi doći do petog finala kupa zaredom

25. lipnja 2020. - 11:55

Hrvatski nogometaš Marko Livaja bio je junak 'ludog' uzvratnog dvoboja polufinala grčkog Kupa između AEK-a i Arisa, postigavši dva gola za atenski sastav koji se nakon velike drame petu godinu uzastopce plasirao u finale ovog natjecanja.

AEK je u prvom susretu slavio sa 2-1 i u Solun je doputovao s pogotkom prednosti. Aris je nadoknadio zaostatak u 57. minuti golom Argentinca Daniela Mancinia, a kada je Francuz Nicolas Diguiny u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio za 2-0 činilo se kako će solunski sastav u finale.

Međutim, Livaja je u šestoj minuti nadoknade spasio goste smanjivši na 2-1 nakon čega je susret ušao u produžetke. Livaja je prvo pucao glavom, a nakon što je Julian obranio, hrvatski napadač je pospremio odbijanac. U 102. minuti produžetka Livaja je...

20. travanj 2024 09:02