Strani nogometnogometna europa

Lazio bolji od Verone, Udinese na vrhu nakon preokreta, Rayo slomio Osasunu

Piše hina
16. rujna 2024. - 23:32

U zadnjoj utakmici 4. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je kao domaćin svladao Veronu sa 2-1 (2-1).

Sva tri gola postignuta su u prvih 20-ak minuta, Lazio je poveo preko Dije (5), poravnao je Tengstedt (7), a konačni je rezultat postavio Castellanos (21).

Ovom pobjedom Lazio je preskočio Veronu na ljestvici, sada je šesti sa sedam bodoa, dok je Verona sedma sa šest.

Domagoj Bradarić ostao je na klupi Verone.

Ranije u ponedjeljak nogometaši Udinesea preuzeli su vrh ljestvice talijanskog prvenstva 3-2 (0-2) gostujućom pobjedom protiv Parme. Nakon prvog poluvremena Parma je vodila sa 2-0 golovima Del Prata (2) i Bonnyja (43), da bi u nastavku Lucca (50) s jednim i Thauvin (68, 77) s dva pogotka kreirali veliki preokret. Udinese sada ima 10 bodova, jedan više od drugog Napolija, a dva više od Intera, Juventusa i Torina. Parma je ostala 12. s četiri boda.

U zadnjoj utakmici 5. kola španjolskog nogometnog prvenstva Rayo Vallecano je na svom terenu svladao Osasunu sa 3-1 (0-1).

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 1-0 golom Garcije (27), ali u nastavku su Mumin (50), Ratiu (66) i Lopez (90+5) osigurali preokret.

Hrvatski napadač Ante Budimir igrao je za Osasunu od 66. minute.

Ovom pobjedom Rayo Vallecano se bodovno poravnao s Osasunom, oba sastava se nalaze u skupini klubova od šestog do 11. mjesta sa po sedam bodova.

Na vrhu je Barcelona s maksimalnih 15 bodova, četiri manje imaju Real Madrid, Atletico i Villarreal.

16. rujan 2024 23:35