StoryEditorOCM
Rukometskuplje od osla

Paprene cijene ulaznica za utakmice rukometne reprezentacije u Zagrebu, ovo si ne može priuštiti svaka obitelj

Piše Iva Majić
14. siječnja 2025. - 12:12

Rukometne reprezentacije odrađuju još samo finese za Svjetsko prvenstvo koje će se upriličiti u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj. Nema više vremena za velike stvari, jer turnir počinje danas i traje do 2. veljače. Eventualno se na treninzima još bruse detalji koji nisu bili dobri u prijateljskim susretima, ali žustro se već krenulo u analize protivnika.

Izabranici Dagur Sigurdssona na parket će sutra, kada igraju protiv Bahreina (20.30). Posljednjih detalji dotjeruju se i u dvoranama u Poreču, Varaždinu i Zagrebu, a naravno da ništa drugačije nije ni u preostalim gradovima: norveškom Oslu i danskom Herningu.

Za one kampanjce kad je u pitanju rukomet, odnosno, za one koji su vjerni i najglasniji obožavatelji ovog dvoranskog sporta samo u siječnju, Hrvatska igra u grupi H u zagrebačkoj Areni sa spomenutim Bahreinom, Argentinom i Egiptom.

image
Ante Cizmic/Cropix

No, ostavit ćemo analize, predviđanja i očekivanja za neki drugi tekst, jer ovdje ćemo se baviti cijenom ulaznica i to ove početne, grupne faze, jer daleko je eliminacijska borba. Metropola je uz grupu H domaćin i reprezentacijama grupe G, Poreč skupine C, a Varaždin D. Herning će ugostiti one iz A i B grupe, a Oslo E i F.

Iz svake grupe dalje prolaze po tri najbolje i križaju se po principu A-B, C-D, E-F i G-H, tvoreći nove skupine iz kojih će potom po dvije najbolje proći u četvrtfinale, a Hrvatska će u slučaju prolaza u Zagrebu igrati sve do polufinala.

Samo za one dubokog džepa

Ako ima onih koji bi „potegnuli” do Zagreba na utakmice, a nemaju još ulaznicu, morat će za to izdvojiti čak 60 eura, što je cijena trenutno najjeftinije karte. Bilo je i onih po 25 eura, odnosno 40, ali jasno da je to „planulo” odmah i nisu više dostupne. Istina je da pozicija nije idealna, u gornjem prstenu, ove pristupačnije su još i iza gola, ali je i osjetna razlika u cijeni. Zapamtite tih 25 eura u „drugom prstenu iz gola", budući da će nam to biti mjerilo za uspoređivanje s ostalim gradovima.

U Poreču je karta 20 eura, ali jasno je i zašto, jer domaćin ne igra u Istri, iako je za ljubitelje rukometa tamo primjerice – Francuska.

Varaždin je osjetno skuplji i cijena je 50 eura, a nisu organizatori ni blesavi, jer u grupi D na sjeveru Lijepe Naše igra Mađarska. Moramo napomenuti kako sve karte vrijede za dvije utakmice tog dana te kako su ovo cijene samo za utakmice prve grupne faze, a one u daljenjem krugu natjecanja će biti skuplje.

Zagreb skuplji od Osla

U Danskoj je najjeftinija ulaznica 60 eura, to je pozicija u drugom prstenu iza gola dvorane, odnosno ona karta i isto mjesto od 25 eura u Areni Zagreb. Ima u Herningu i skupljih ulaznica od 160 eura, uz jasno, bolju poziciju.

Izgleda da su karte najpristupačnije u Oslu. Pojedinačne karte su 30 eura (da, drugi prsten iza gola), ali Norvežani su se dosjetili i paketne ulaznice od 70 eura koja vrijedi tri dana, odnosno, s kojom možete pogledati čak šest utakmica. Kad u obzir uzmemo količinu utakmica, ispada jeftinije nego u Zagrebu, a uistinu nije ni skupo, čak i za Hrvatske standarde, a kamoli za one u Norveškoj.

Naravno da se ispod određene cijene ulaznica na SP-u nije moglo ni ići, s obzirom na težinu natjecanja. No, jesu li karte u Hrvatskoj baš morale biti slične cijenama onih u Danskoj i Norveškoj? Svakako je za promisliti, ali vjerojatno su cijene ulaznica morale biti slične u svim zemljama.

image
Vojko Basic/Cropix

Iako bi vjerujemo većina nas rukometnih fanatika nekako izdvojilo i više za kartu, posebno kad je reprezentacija u pitanju. No, primjerice, ako se jedna četveročlana obitelj odluči za odlazak na sve utakmice grupne faze po cijenama karata u ovom trenutku u Zagrebu, to bi ih ispalo... 720 eura, što definitivno nije mala cifra.

Pretpostavljamo kako su oni pametniji ipak na vrijeme ugrabili karte od 25 eura, što bi za četveročlanu obitelj bio trošak od 300 eura za sve utakmice grupne faze hrvatske reprezentacije. Priznajemo da to nije puno, jer ipak se radi o SP-u, iako protivnici nisu nešto pretjerano atraktivni. No, nisu svi bili najbrži prst. 60 eura po osobi je ipak preveliki trošak za hrvatski džep.

Povući ćemo paralelu s Dinamovom utakmicom u Londonu, protiv Arsenala u predzadnjem kolu grupne faze Lige prvaka. Iako znamo da se "kruške i jabuke" ne mogu uspoređivati. No, iz Maksimira su objavili da će utakmica hrvatskog prvaka protiv Arsenala (22. siječnja), vlasnike godišnjih ulaznica koštati 53€ (42,60£).

Tako da je računica jasna, kad bi se gledale samo karte. Dinamo protiv Arsenala u Ligi prvaka je jeftinija opcija od Hrvatske protiv Bahreina na SP u rukometu.

image
Ante Cizmic/Cropix
image
Ante Cizmic/Cropix
image
Goran Mehkek/Cropix
image
Goran Mehkek/Cropix
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
14. siječanj 2025 12:22