Prijelomna vijest

Ticker 2

Koronavirus
Rukometbodovi spasa

Na Gripama se lakše diše: nema mjesta za opuštanje, ali je situacija sada optimističnija

Piše Vedran Babić
19. veljače 2020. - 20:26
 Paun Paunović/Hanza media

Lakše se diše na Gripama. Trećom uzastopnom pobjedom, i to najuvjerljivijom u sezoni, Split 2010 pobjegao je četiri boda od opasne zone.

Već poslije 11 minuta Splićanke su protiv posljednjeplasirane Murvice vodile 10:5, na poluvremenu je bilo plus devet, a u nastavku se prednost čak i povećala do konačnih 13 razlike. Venera Surjan sa sedam golova, Lucija Ercegović s pet te vratarka Ivona Stilinović s osam obrana (od toga dva sedmerca) predvodile su domaći sastav za koji je s tri gola debitirala vanjska šuterica Martina Ćorković.

Posao još nije gotov, no situacija je sada kudikamo optimističnija. U sljedećem kolu Split 2010 gostuje kod Dugog Sela, a onda dočekuje Viroviticu. To su nova dva važna ogleda s izravnim konkurentima za ostanak. Nema mjesta opuštanju.

Split 2010 - Murvica 35:22 (19:10)

Split – Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 200. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin)

Split 2010: Mrkonjić, Stilinović (8 obrana), Kapitanović (1 obrana), Ćorković (3), Buljan (3), Kalajžić, Rubić (2), Stojanov (2), Tonković (4), Škarić, Macan (3), Arar (2), Ercegović (5), Birtić (3), Bešker (1), Surjan (7).

Murvica: Antić, Mandekić (9 obrana), Ljubanović, Butković (2), Skorić (4), Krešić (1), Kalčić (6), Grozdek (1), Filipović (1), M. Lekaj (1), Paurević (3), D. Lekaj (1), Debelić, Lončarić (2), Car, Tomić.