Ostalosvjetsko prvenstvo

Švicarka Lara Gut-Behrami osvojila zlato u veleslalomu: podbacile velike favoritkinje Vlhova i Bassino koje se nisu plasirale niti među deset naboljih

18. veljače 2021. - 16:28

Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je zlato u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u talijanskoj Cortini d'Ampezzo .

Gut (29)  je do zlata doskijala s trećeg mjesta u prvoj vožnji, a drugu vožnju je odvozila praktički bez greške za svoju treće odličje u Cortini nakon zlata u superveleslalomu i bronce u spustu. Švicarka je pobijedila sa samo dvije stotinke sekunde ispred Amerikanke Mikaela Shiffrin, koja je bila najbrža u prvom laufu, dok je bronca pripala Austrijanki Katharini Liensberger, koja je zaostala samo devet stotinki, što svjedoči o vrlo izjednačenoj utrci u Italiji.

Favoriti utrke su podbacili - aktualna prvakinja Slovakinja Petra Vlhova završila je kao 12., a vodeća u Svjetskom kupu u ovoj disciplini Talijanka Marta Bassino bila je 13.