Ostalou rodnom mjestu

Smrtno stradao prilikom pada s motora: nekadašnji juniorski svjetski viceprvak je trebao u Tokiju imati treći nastup na Olimpijskim igrama

27. veljače 2020. - 19:45
Tragična pogibija na motoru i to nakon što je izborio mjesto u reprezentaciji za nastup na Olimpijskim igrama u TokijuIAAF.org

Argentinski bacač koplja Braian Toledo (26) poginuo je u prometnoj nesreći u Marcos Pazu, 30 kilometara zapadno od Buenos Airesa. Argentinski olimpijac je stradao prilikom pada s motora u svom rodnom mjestu.

Toledo je osvojio srebrnu medalju na svjetskom juniorskom prvenstvu 2012. godine, a iste je godine zauzeo 30. mjesto na olimpijskim igrama u Londonu. Nastupio je i četiri godine kasnije u Rio de Janeiru izborivši plasman u finale, postavši prvi Argentinac kojem je to uspjelo nakon Ricarda Hebera 1952. u Helsinkiju. Toledo je u Riju osvojio 10. mjesto, a trebao je nastupiti i na OI u Tokiju ove godine.

- Izgubili smo sjajnog sportaša i veliku osobu. Naš dragi Braian. Bio je velikodušni skromni sportaš uvijek solidaran s drugima - kazao je predsjednik Argentinskog...

18. travanj 2024 06:31