Ostalosuperkombinacija

Nova pobjeda Pinturaulta, Zubčić 20., slijedi odmor do Sljemena

29. prosinca 2016. - 17:20
alepin.JPG

Francuz Alexis Pinturault pobjednik je kombinacije za Svjetski kup vožene u talijanskom skijalištu Santa Caterini, on je najbržom slalomskom vožnjom slavio sa 34 stotinke prednosti u odnosu na drugog Austrijanca Marcela Hirschera, odnosno 1.13 sekundi ispred trećeg Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea, koji je je vodeći nakon superveleslalomske vožnje.

Pinturault je u Santa Caterini ostvario treću pobjedu u kombinaciji zaredom u Svjetskom kupu, nakon što je slavio u posljednje dvije kombinacije prošle sezone kojima je osvojio i mali kristalni globus u ovoj disciplini. Nakon superveleslaloma Pinturault je zaostajao pet stotinki za Hirscherom, ali se bolje snašao na kratkoj i nezahtjevnoj slalomskoj stazi.

Od trojice hrvatskih skijaša jedini je do bodova stigao Filip Zubčić ko...

26. lipanj 2024 09:32